„Piłka Nożna” wręczyła swoje nagrody. Znamy wszystkich laureatów

„Piłka Nożna” wręczyła swoje nagrody. Znamy wszystkich laureatów fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piłka Nożna

W niedzielny wieczór tygodnik „Piłka Nożna” rozdał swoje doroczne nagrody.

Nagrodę dla Piłkarza Roku (za rok kalendarzowy 2019) dostał Robert Lewandowski, co nie jest oczywiście wielką niespodzianką. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał to wyróżnienie ósmy raz. Po siedmiu triumfach z rzędu w zeszłym roku jego dominację przerwał Łukasz Fabiański, ale teraz statuetka wróciła do niego.

Trenerem Roku został Waldemar Fornalik, który latem doprowadził Piasta Gliwice do mistrzostwa Polski. „Piastunki” okazały się lepsze od Legii Warszawa.

Statuetkę dla Odkrycia Roku otrzymał jeden z legionistów - Michał Karbownik. 18-letni zawodnik w tym sezonie zaczął regularnie występować w zespole wicemistrza Polski. W 13 dotychczasowych ekstraklasowych spotkaniach uzbierał pięć asyst.

Ligowcem Roku uznano Janusza Gola z Cracovii, a Obcokrajowcem Roku - Jorge Félixa z Piasta.

Nagrody tygodnia „Piłka Nożna”:

Piłkarka Roku – Ewa Pajor (Wolfsburg);
Pierwszoligowiec Roku – Bartosz Nowak (Stal Mielec);
Ligowiec Roku – Janusz Gol (Cracovia);
Obcokrajowiec Roku – Jorge Felix (Piast Gliwice);
Osobowość Roku w Social Mediach – Jakub Rzeźniczak (Wisła Płock);
Drużyna Roku – reprezentacja Polski;
Odkrycie Roku – Michał Karbownik (Legia Warszawa);
Trener Roku – Waldemar Fornalik (Piast Gliwice);
Piłkarz Roku – Robert Lewandowski (Bayern).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy