Piłkarz Barcelony o krok od dołączenia do Iniesty w Vissel Kobe

Piłkarz Barcelony o krok od dołączenia do Iniesty w Vissel Kobe fot. Wikipedia
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo I Elnacional.cat

Jak donoszą katalońskie media, Sergi Samper przeniesie się do Vissel Kobe.

24-letni defensywny pomocnik jest wychowankiem Barcelony. W ostatnich sezonach był on wypożyczany do Granady i Las Palmas. W obecnych rozgrywkach zanotował tylko jeden występ w pierwszym zespole mistrza Hiszpanii - w październikowym meczu Pucharu Króla z Cultural y Deportiva Leonesa (1:0).

Były młodzieżowy reprezentant Hiszpanii ostatnio borykał się z problemami zdrowotnymi, ale i bez nich będzie miał małe szanse na regularną grę w pierwszej drużynie Barcelony (do tej pory w sumie 13 występów, ponad 100 w rezerwach). Z uwagi na to jest on zdecydowany na przeprowadzkę do Japonii.

Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale sprawa ma być przesądzona. Transfer powinien zostać potwierdzony w najbliższych dniach.

Zawodnikiem Vissel jest już żywa legenda Barcelony - Andrés Iniesta. Grają tam również Lukas Podolski i David Villa. Drużyna z Kobe zakończyła sezon 2018 japońskiej ekstraklasy na dziesiątej lokacie. Nowe rozgrywki ruszyły pod koniec lutego i w dwóch dotychczasowych spotkaniach sięgnęła ona po trzy punkty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy