Piłkarz Bayernu Monachium podpadł kibicom. „Szanuj nasze wartości”

Piłkarz Bayernu Monachium podpadł kibicom. „Szanuj nasze wartości” fot. Bild
Źródło: Bild

W trakcie sobotniego meczu Bundesligi z RB Lipsk kibice Bayernu Monachium zaprezentowali transparent skierowany do Noussaira Mazraouiego.

Bayern Monachium zgodnie z planem w 25. minucie objął prowadzenie w spotkaniu z RB Lipsk dzięki trafieniu Serge'a Gnabry'ego. Druga połowa nie ułożyła się już po myśli Bawarczyków. Gole dla rywali strzelili Konrad Laimer, Christopher Nkunku oraz Dominik Szoboszlai (dwóch ostatnich z rzutów karnych), zasmucając kibiców mistrza Niemiec, który przez porażkę 1:3 może mieć problemy z obroną tytułu.

W pierwszej połowie fani ekipy z Monachium rozłożyli transparent. Jego adresatem był jej piłkarz Noussair Mazraoui.

„Wszystkie kolory są piękne. W Tuluzie, Monachium i wszędzie. Szanuj nasze wartości Mazraoui” - napisano.

O co chodzi? Sprawa jest związana z niedawną sytuacją w Toulouse, której czterech piłkarzy odmówiło gry w meczu Ligue 1 z Nantes z tęczowymi numerami na koszulkach. Wynikały one z prowadzonej przez rozgrywki akcji przeciwko homofobii.

W tym gronie był Zakaria Aboukhlal, który później napisał na Instagramie: „Szacunek jest wartością, którą cenię. Dotyczy to innych, ale także moich osobistych przekonań. Nie sądzę więc, żebym był najodpowiedniejszą osobą do wzięcia udziału w tej kampanii”.

Jego post skomentował Mazraoui. „Niech Bóg cię błogosławi, bracie” - można było przeczytać.

Jak widać, nie spodobało się to kibicom Bayernu, którzy oprócz transparentu wymachiwali tęczową flagą.