Piłkarz Cracovii z bramką w Lidze Narodów. Dawid Kroczek to doceni? [WIDEO]

2024-10-11 07:36:20; Aktualizacja: 2 godziny temu
Piłkarz Cracovii z bramką w Lidze Narodów. Dawid Kroczek to doceni? [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Macedonia Północna pokonała w Lidze Narodów Łotwę 3:0, a jedną z bramek zdobył Jani Atanasov, który w tym sezonie pełni w Cracovii głównie rolę rezerwowego.

Cracovia w poprzednim sezonie zajęła 13. miejsce w lidze, ale długo nie mogła być pewna swojego ligowego bytu, ponieważ skończyła z zaledwie dwoma punktami przewagi nad, otwierającą strefę spadkową, Wartą Poznań.

W tej kampanii sprawy mają się jednak zgoła inaczej - „Pasy” sprawiły swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę i mogą uchodzić na razie za rewelację początku sezonu, gdyż z dorobkiem 23 „oczek” po jedenastu kolejkach zajmują trzecie miejsce w lidze.

Swojego dużego wkładu w ten sukces na razie nie ma Jani Atanasov, który w Krakowie występuje od stycznia 2023 roku. 24-latek w układance Dawida Kroczka pełni jedynie rolę rezerwowego - w tej kampanii zgromadził tylko 237 minut w ośmiu spotkaniach.

Sytuacja pomocnika w klubie może się jednak zmienić po przerwie reprezentacyjnej, gdyż 24-latek z dobrej strony pokazał się w Lidze Narodów, zapisując się na liście strzelców w starciu z Łotwą - było to jego trzecie trafienie dla reprezentacji w 18. występie.

Atanasov otworzył wynik tego spotkania w 35. minucie po tym, jak dobrze odnalazł się w polu karnym. Macedonia Północna ostatecznie wygrała to spotkanie 3:0, co daje jej aktualnie pierwsze miejsce w czwartej grupie dywizji C.

W drugiej połowie tego spotkania na boisku w reprezentacji Macedonii Północnej pojawił się gracz Piasta Gliwice, Tihomir Kostadinow, a z kolei Darko Czurlinow z Jagiellonii Białystok nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. W reprezentacji Łotwy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Alvis Jaunzems ze Stali Mielec.