Piłkarz Górnika Zabrze bohaterem na Mistrzostwach Europy [WIDEO]

2024-06-16 19:49:41; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Piłkarz Górnika Zabrze bohaterem na Mistrzostwach Europy [WIDEO] Fot. TV
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Słowenia doprowadziła do wyrównania w starciu pierwszej kolejki tegorocznych Mistrzostw Europy przeciwko Danii. Na listę strzelców wpisał się zawodnik Górnika Zabrze, Erik Janža.

Słoweńcy schodzili na przerwę ze spuszczonymi głowami, gdyż po pierwszej połowie rywalizacji przegrywali z Duńczykami 0:1. Autorem trafienia został Christian Eriksen.

Podopieczni Matjaža Keka mieli świadomość, że po zmianie stron muszą zaatakować, aby stworzyć sobie okazje do strzelenia gola wyrównującego. Jedną z nich w 78. minucie wykorzystał Erik Janža.

30-latek zdecydował się na uderzenie piłki w pierwszym kontakcie zza pola karnego. Futbolówka odbiła się następnie od jednego z duńskich graczy, myląc stojącego między słupkami Kaspera Schmeichela, po czym zatrzepotała w siatce.

Dla Erika Janžy była to łącznie trzecia bramka w jedenastu występach w narodowych barwach. To zarazem jego pierwszy gol w koszulce reprezentacji Słowenii na międzynarodowym turnieju.