Piłkarz Hellasu Verona wybudził się ze śpiączki po operacji mózgu. Przed dwoma tygodniami został porażony prądem i zanotował upadek z kilku metrów

Piłkarz Hellasu Verona wybudził się ze śpiączki po operacji mózgu. Przed dwoma tygodniami został porażony prądem i zanotował upadek z kilku metrów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Andrea Gresele został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej po wypadku, którego doznał w nocy z szóstego na siódmego lutego.

Boczny defensor operujący po prawej stronie boiska szóstego lutego spędzał wieczór w obecności kolegów z drużyny U-19, która na co dzień występuje w Primaverze. W pewnej chwili, z nieznanych powodów, ruszył w kierunku znajdującej się naprzeciwko stacji kolejowej.

Na miejscu 18-latek zastał stojący wagon pociągu i postanowił się na niego wdrapać. Gdy tego dokonał, został porażony prądem pochodzącym z zasilania trakcji, po czym upadł z wysokości czterech metrów. Konsekwencją tego był poważny uraz czaszki oraz złamanie kręgów.

Pomoc przybyła na czas i chwilę potem Włoch został przewieziony do szpitala w Weronie, gdzie przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu i wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

Piłkarz już się wybudził i wstępne rokowania są optymistyczne. Nie stwierdzono zaburzeń czucia kończyn górnych oraz dolnych, ale kluczowe będą najbliższe dni. Jego stan obecnie jest stabilny.

W międzyczasie policja wyjaśnia okoliczności całego zdarzenia.

Andrea Gresele był ważnym członkiem ekipie U-17, zanim awansował do drużyny U-19. Mimo że wciąż nie zadebiutował w pierwszym zespole, to na co dzień z nim trenuje. W obecnym sezonie wystąpił w 9 meczach i raz asystował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy