Piłkarz Lecha Poznań odblokował się po ponad półrocznej przerwie

2024-09-10 20:37:27; Aktualizacja: 2 godziny temu
Piłkarz Lecha Poznań odblokował się po ponad półrocznej przerwie Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała we wtorkowy wieczór z Bułgarią 3:1. Na listę strzelców wpisał się związany na co dzień z Lechem Poznań Filip Szymczak.

W pierwszej połowie rozgrywanego w Sofii starcia młodzieżowa reprezentacja Polski zaprezentowała się słabo i przegrywała do przerwy z Bułgarią 0:1 po golu Emiła Cenowa. Na szczęście w drugiej podopieczni Adama Majewskiego się otrząsnęli i wbili rywalom trzy bramki.

Najpierw na listę strzelców wpisał się Filip Szymczak, który uderzeniem głową wykończył dogranie Kacpra Kozłowskiego. W jego ślady poszedł Tomasz Pieńko z Zagłębia Lubin, a dzieło zwieńczył Jakub Kałuziński, który wykorzystał rzut karny.

Dla trenującego na co dzień w Lechu Poznań Szymczaka to ważne trafienie. Ostatniego gola strzelił bowiem w lutowym meczu Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Jego drużyna wygrała wtedy 2:1. Od tego czasu minęło ponad pół roku.

W trwającym sezonie 22-letni napastnik dostał na razie od Nielsa Frederiksena pięć szans w lidze i uzbierał łącznie 164 minuty. Bramki nie zdobył, ale może gol w narodowych barwach odblokuje go również w tym względzie w klubie.

Jeśli chodzi o reprezentację U-21, to jego szóste trafienie w niej. Potrzebował do tego 20 występów.

Ekipa Majewskiego po ośmiu kolejkach ma na koncie 18 punktów, które dają jej drugie miejsce w tabeli grupy D eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Przewodzą jej Niemcy, którzy zgromadzili cztery „oczka” więcej. Tylko zespół z pierwszej lokaty uzyska bezpośredni awans na przyszłoroczny turniej.