Piłkarz Radomiaka Radom doznał poważnej kontuzji. Czeka go długa przerwa [OFICJALNIE]

2024-09-04 10:23:07; Aktualizacja: 5 godzin temu
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Radomiak Radom

Radomiak Radom poinformował o poważnej kontuzji, której doznał Jakub Snopczyński. Wychowanek klubu w meczu piątoligowych rezerw zerwał więzadła krzyżowe przednie.

Jakub Snopczyński od samego początku swojej piłkarskiej przygody szlifował talent w Radomiaku Radom. Okazję do zadebiutowania w pierwszym zespole otrzymał w wieku 17 lat, kiedy to trener Mariusz Lewandowski wpuścił go na boisko w trakcie ligowego meczu z Wisłą Kraków w ramach 33. kolejki Ekstraklasy.

Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Radomiaka 4-2, a Snopczyński na murawie pojawił się w samej końcówce gry, zastępując wówczas Leândro. Był to praktycznie finisz sezonu 2021/2022, w którym więcej już nie wystąpił.

W kampanii 2022/2023 zagrał on tylko raz, wchodząc w wygranym 3-0 meczu pierwszej rundy Pucharu Polski przeciwko RKS Radomsko.

Następną okazję do gry w najważniejszej drużynie Radomiaka na poziomie Ekstraklasy otrzymał dopiero w trakcie poprzedniego sezonu. Najpierw trener Constantin Gâlcă desygnował go do gry w końcówce wygranego 3-0 meczu z ŁKS-em Łódź, a następnie trener Maciej Kędziorek postawił na niego w 74. minucie przegranego 0-4 starcia z Pogonią Szczecin.

Wiemy już, że w najbliższym czasie Snopczyński swojego dorobku nie zdoła poprawić, ponieważ w trakcie meczu piątoligowych rezerw doznał on poważnej kontuzji. Jak wynika z opublikowanego przez klub komunikatu, 19-latek zerwał więzadła krzyżowe przednie, w związku z czym czeka go teraz zabieg, a następnie kilkumiesięczna rehabilitacja.