Piłkarz z Australii na testach w Ajaksie

Piłkarz z Australii na testach w Ajaksie
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Soccerway

Menadżer Adelaide United Josep Gombau potwierdził, że Ajax Amsterdam chce zaoferować młodemu Awerowi Mabilowi testy w klubie.

- To prawda, że Ajax i inny klub skontaktowały się z nami, by pozwolić na testy zawodnika. Chcemy dokładnie wiedzieć, jakie naprawdę mają wobec niego zamiary. Jeśli nie chodzi o jedynie o krótkoterminowy pobyt Awera w klubie to zaczniemy przygotowywać go na stałą zmianę otoczenia - powiedział.

Według Gombau, 19-letni Mabil może stać się prawdziwą gwiazdą, gdy uda mu się załapać na wymarzony transfer za ocean. Szkoleniowiec zaznacza, że piłkarz wciąż potrzebuje jednak ogrania i doświadczenia, by jego przenosiny do Europy nabrały sensu.

Ewentualne testy mogłyby mieć miejsce podczas styczniowej przerwy na Puchar Azji, ale Gombau wolałby, żeby do podróży młodego gracza doszło raczej po zakończeniu sezonu ligowego.

Skrzydłowy o kongijskich korzeniach jest obecnie reprezentantem Australii do lat 20, dla której w ośmiu występach strzelił cztery bramki.
 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy