Piłkarze Arki Gdynia oddali koszulki [WIDEO]

2024-06-02 20:17:26; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Piłkarze Arki Gdynia oddali koszulki [WIDEO] Fot. Jakub Kłyszejko [Twitter]
Mateusz Michałek Źródło: Jakub Kłyszejko [Twitter]

Arka Gdynia przegrała w finale baraży o awans do Ekstraklasy z Motorem Lublin 1:2. Po ostatnim gwizdku doszło do oddania koszulek kibicom przez jej piłkarzy.

Arka Gdynia prowadziła z Motorem Lublin od 13. minuty spotkania, kiedy to Olaf Kobacki wykorzystał fatalne błędy zawodników drużyny gości. Ekipa z Trójmiasta, która straciła drugie miejsce w tabeli, przegrywając w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice 0:1, była już naprawdę blisko wywalczenia promocji do Ekstraklasy.

Gdynianie cieszyli się z korzystnego wyniku do 87. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Bartosz Wolski, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Kilka minut później drugą bramkę dla zespołu z województwa lubelskiego zdobył Mbaye N'Diaye, dając mu upragnioną promocję na najwyższy szczebel.

Po ostatnim gwizdku piłkarze Arki podeszli pod trybunę do kibiców.

„Jak można było to spierd****?” - pytali ci drudzy, co słychać na nagraniu wideo opublikowanym przez Jakuba Kłyszejkę na Twitterze.

Fani zaapelowali też o oddanie im koszulek i tak się stało. Wielu piłkarzy ściągnęło trykoty.

Ostatnio o kibicach Arki było głośniej z uwagi na pojawienie się przez nich na treningu zespołu przed wspomnianą potyczką z GKS-em.

- Jeb** te derby, kur**, jeb** te kur** z Gdańska. Mamy nowy cel. Przyjeżdżają pastuchy jeb***, kur**, brudne, do nas, na nasz teren. Gramy na naszych zasadach. Każdy ma dać 100 procent z siebie, serce i charakter do końca. Ktoś da dupy, będzie z tego rozliczony. (…) Do końca, kur**, grać! - mówił jeden z fanów.

Motor to trzeci beniaminek Ekstraklasy po Lechii Gdańsk oraz GKS-ie.