Piłkarze Atlético Madryt wygwizdani przez część własnych kibiców [WIDEO]

2024-09-30 06:42:28; Aktualizacja: 51 minut temu
Piłkarze Atlético Madryt wygwizdani przez część własnych kibiców [WIDEO] Fot. Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Abraham P. Romero [Twitter]

Podczas derbów Madrytu z udziałem Atlético i Realu (1:1) doszło do szokujących scen. Gorąco było także po zakończeniu zawodów, gdyż piłkarze miejscowej drużyny zostali wygwizdani przez własnych kibiców.

Derbi Madrileño przyzwyczaiło do gorącej atmosfery nie tylko na boisku, ale i na trybunach. To, co jednak obejrzeliśmy w 237. odsłonie rywalizacji, przekroczyło granicę dobrego smaku.

W 69. minucie, kilka minut po golu dla „Królewskich”, część fanów „Los Rojiblancos” zaczęło obrzucać Thibauta Courtois różnymi przedmiotami, w tym zapalniczkami.

Po zaalarmowaniu przez bramkarza sędziego głównego kibice zostali trzykrotnie ostrzeżeni, ale jako że sytuacja nie uległa poprawie, doszło do przerwania zawodów na ponad 10 minut.

Nim do tego doszło, interweniować próbowali kapitan Koke, José María Giménez oraz sam Diego Simeone.

Późniejsze sceny pokazały, że Courtois pokusił się o prowokacje, co wzburzyło znajdującą się za nim trybunę.

Kiedy wydawało się, że Real Madryt dowiezie prowadzenie do końca, niespodziewanie w doliczonym czasie gry Atlético Madryt wyrównało. Dokonał tego świetny dżoker, jakim jest Ángel Correa.

Gorąco było również po końcowym gwizdku arbitra. Kamery zarejestrowały gwizdy, jaki otrzymali piłkarze „Los Colchoneros” od części miejscowych kibiców, gdy udali się w kierunku trybuny, na której zasiadali członkowie grupy Frente Atlético. Tej samej, z której powędrowały zapalniczki.