Piłkarze Barcelony nie zgadzają się na obniżkę pensji

Piłkarze Barcelony nie zgadzają się na obniżkę pensji
Redakcja
Redakcja
Źródło: Cadena Ser | Marca

Jak informuje „Cadena Ser”, gracze Barcelony odrzucili propozycję ponownego obniżenia ich pensji o 30% i szykują wysłanie burofaksu, aby formalnie pokazać sprzeciw.

Mówi się, że „Blaugrana” wyznaczyła 5 listopada jako termin negocjacji między klubem a zawodnikami. Z każdej strony ma zostać wysłany przedstawiciel, który będzie pełnił rolę negocjatora.

Dziennik „Marca” poinformował także, że jeśli nie dojdzie do kompromisu, a cięcia pensji zostaną narzucone bez wcześniejszego porozumienia, to zawodnicy będą mogli rozwiązać kontrakt z klubem w 2021 roku.

Tak drastyczne działania wynikają jednak z kłopotów finansowych Barcelony, której zadłużenie z 217 milionów euro w czerwcu 2019 roku wzrosło ponad dwukrotnie, bowiem w czerwcu bieżącego roku ta kwota oscylowała w granicach 488 milionów euro.

Ponadto w związku z pandemią koronawirusa klub odnotował straty w wysokości 97 milionów euro.

Po sezonie 2019/2020, który został zakończony bez ani jednego zdobytego trofeum, z Barcelonie pozbyto się zawodników inkasujących dość wysokie pensje. Należeli do nich Arturo Vidal, Arthur Melo, Luis Suárez czy Ivan Rakitić. Łącznie, z budżetu płacowego zwolniło się aż 80 milionów euro, jednak i to nie przyniosło zamierzanej stabilizacji finansów.

- Umowy można zawierać w oparciu o kryteria sportowe, kryteria proporcjonalności i warunki sportowe. To wyjątkowa sytuacja i musimy szukać odpowiednich rozwiązań aby jak najlepiej zbalansować budżet – powiedział Jordi Moix, wiceprezydent ds. finansowych FC Barcelony.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy