Piłkarze Bayernu na ratunek Muzeum Auschwitz-Birkenau

Piłkarze Bayernu na ratunek Muzeum Auschwitz-Birkenau
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: WeKickCorona

W związku z pandemią koronawirusa Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu znalazło się w kiepskiej sytuacji finansowej i otwarcie poprosiło o wsparcie. Na apel odpowiedzieli m.in. Joshua Kimmich i Leon Goretzka, a więc założyciele organizacji „WeKickCorona”.

Koronakryzys sieje spustoszenie w wielu obszarach ludzkiej działalności i dotyka różne sektory biznesu. Z powodu pojawienia się pandemii pod względem finansowym mocno ucierpiało m.in. muzeum pamięci zabitych w obozie koncentracyjnym, który ma swoją siedzibę w Oświęcimiu.

– Prosimy o pomoc finansową wszystkich, którym idea zachowania pamięci o tym miejscu jest bliska. Zgromadzone środki pozwolą nam na kontynuowanie licznych projektów edukacyjnych, badawczych i prowadzenie wystaw – apelował jeszcze w czerwcu Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Pomoc napłynęła z wielu stron świata, w tym z Niemiec. 75 tysięcy euro przekazała m.in. organizacja „WeKickCorona”. Jej założycielami są Joshua Kimmich i Leon Goretzka, a więc piłkarze Bayernu Monachium.

– Auschwitz jest częścią naszej historii i pamięć o nim jest wszechobecna nawet 75 lat po zakończeniu wojny. Wszyscy chcemy być pewni tego, że najczarniejsze rozdziały w historii ludzkości nigdy się nie powtórzą. Nie ukrywamy, jak ważna jest dla nas kwestia dbania o to, aby pamięć o tych wydarzeniach była podtrzymywana także w czasie pandemii koronawirusa – czytamy w komunikacie opublikowanym przez niemieckich graczy.

Dodajmy, że inicjatywę wsparli już Mats Hummels, Julian Draxler, Jonas Hector, Julian Brandt czy Leroy Sané.

Jak poinformował Cywiński, dzięki otrzymanym pieniądzom uda się zorganizować międzynarodową konferencję edukacyjną planowaną na 2021 rok.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy