Piłkarze Rakowa Częstochowa wrócili do treningów. Marek Papszun czeka na powrót siedmiu zawodników

2024-06-17 08:03:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Piłkarze Rakowa Częstochowa wrócili do treningów. Marek Papszun czeka na powrót siedmiu zawodników Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Raków Częstochowa

Zgodnie z planem, czyli w minioną niedzielę piłkarze Rakowa Częstochowa stawili się na pierwszym treningu poprzedzającym przygotowania do sezonu 2024/2025. Trener Marek Papszun po rocznym rozbracie z klubem nie zdążył jeszcze przywitać się z całym zespołem.

Na czas do ćwiczeń nie zdążyli wrócić jeszcze Zoran Arsenić, Fran Tudor, Ivi López czy Srđan Plavšić. Każdy z nich dochodzi do pełnej sprawności po trudach poprzedniego sezonu, zakończonego w ostatni weekend maja.

Poza tym były czołowy kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski nie może na razie nadzorować Johna Yeboaha, Bogdana Racovițana oraz Deiana Sorescu. Pierwszy ogrywa się na Copa América z kadrą Ekwadoru, zaś pozostała dwójka już w poniedziałek doświadczy areny zmagań na EURO 2024 w narodowych barwach Rumunii.

W szeregi „Medalików” wstąpili z kolei powracający z wypożyczeń Sonny Kittel, Jakub Mądrzyk, Kacper Trelowski, Jakub Rajczykowski i Tomasz Walczak. Wydaje się jednak, że w szczególności ten pierwszy, jeszcze przed rokiem ogłaszany jako hitowy transfer na miarę Ekstraklasy prosto z Hamburgera SV, opuści drużynę przed startem kampanii, co zasygnalizował sam szkoleniowiec podczas powitalnej konferencji prasowej.

– Nie widzę Sonny'ego w swoich planach. Jest dalej zawodnikiem klubu, dlatego zobaczymy. Chciałbym zawodnika o innej charakterystyce na tej pozycji – ujawnił 49-latek.

Dodatkowo poza zajęciami znalazł się Xavier Dziekoński, którego dni w Rakowie wydają się policzone przez finalizowany transfer definitywny do innego klubu z Ekstraklasy.

17 czerwca sztab medyczny poświęci uwagę zawodnikom pod kątem badań motorycznych. Przed inauguracją zmagań ligowych mistrz Polski z edycji 2022/2023 rozegra sparingi z Miedzią Legnica, Stalą Rzeszów, Puszczą Niepołomice, Maccabi Tel Awiw, Wieczystą Kraków, Odrą Opole i Omonią Nikozja.