Piłkarze szczepieni w pierwszej kolejności? Leonardo Bittencourt krytykuje pomysł Rummenigge

Piłkarze szczepieni w pierwszej kolejności? Leonardo Bittencourt krytykuje pomysł Rummenigge fot. Shutterstock
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sport1

W Niemczech rozgorzała gorąca dyskusja odnośnie szczepień na koronawirusa. Nasi zachodni sąsiedzi debatują nad rolą piłkarzy w zachęceniu społeczeństwa do zaszczepienia się. W rolach głównych tego sporu występują Karl-Heinz Rummenigge i Leonardo Bittencourt.

Znane chińskie przysłowie mówi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Nam w takich właśnie przyszło żyć, ale nikt nie jest z tego powodu szczęśliwy i wszyscy marzymy już o powrocie do normalności. W tym kontekście pojawia się oczywiście temat szczepień.

Prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge, zaskoczył opinię publiczną, kiedy zaproponował, że to piłkarze powinni się zaszczepić w pierwszej kolejności, aby dać wszystkim dobry przykład.

- Zaszczepione gwiazdy futbolu mogą zwiększyć ogólną chęć szczepień w społeczeństwie. Przykładowo: jeśli zawodnik Bayernu się zaszczepi, wówczas wzrośnie zaufanie do szczepionek. W ogóle nie chcemy przepychać się, ale piłkarze mogą służyć za wzór do naśladowania - powiedział 65-latek w wywiadzie telewizyjnym w stacji Sport1.

Aktualnie szczepienia w Niemczech są na wczesnym etapie i nawet grupa o najwyższym priorytecie, czyli osoby powyżej 80. roku życia oraz personel lekarski, nie zostały jeszcze w pełni zaszczepione. W związku z tym piłkarz Werderu Brema, Leonardo Bittencourt, postanowił głośno sprzeciwić się pomysłowi Rummenigge. 27-latek kategorycznie odrzuca możliwość, jakoby piłkarze mieliby być traktowani preferencyjnie w kwestii szczepień.

- Przede wszystkim należy szczepić osoby, dla których jest to niezbędne, ponieważ zdrowie zawsze jest najważniejsze. Jesteśmy wystarczająco uprzywilejowani, żeby móc grać. Dlatego nie mówię: „chciałbym się zaszczepić”. Aby zwiększyć ogólną chęć szczepień, istnieją inne sposoby, niż robienie z piłkarzy modeli do naśladowania - wyjaśnił zawodnik Werderu.

Rummenigge ma nadzieję, że program szczepień pozwoli kibicom wrócić na stadiony. Jednakże, choć wszyscy tęsknimy za kibicami na trybunach, trudno nie odnieść wrażenia, że prezes Bayernu troszkę przeszarżował i spotkała go za to zasłużona krytyka.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy