PILNE: Valencia ze zgodą na transfer poza oknem

PILNE: Valencia ze zgodą na transfer poza oknem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Valencia | Marca | Footballghana.com

Złe wieści napłynęły z obozu Valencii, która straciła właśnie do końca sezonu Ezequiela Garaya. W efekcie „Nietoperze” rozpoczęły poszukiwania nowego obrońcy, który miałby zasilić ich szeregi poza oknem transferowym.

33-letni Argentyńczyk był w tym sezonie podstawowym stoperem w ekipie z Estadio Mestalla, dlatego, kiedy potwierdzono u niego zerwanie więzadła krzyżowego przedniego prawego kolana, w sztabie szkoleniowym oraz dyrekcji pojawił się alarm. Wszystko przez fakt, że oprócz wykluczenia Garaya, z powodu zawieszenia w nadchodzącym dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atalantą udziału nie weźmie także Gabriel Paulista.

Mając to na uwadze, Valencia rozpoczęła poszukiwania nowego obrońcy w trybie pilnym, gdyż już dzisiaj o godzinie 23:59 mija termin zgłaszania kadry zespołu do rozgrywek Ligi Mistrzów. Według Footballghana.com uwagę „Nietoperzy” już teraz przykuł Mohammed Salisu, defensor Realu Valladolid, i niewykluczone, że wybór padnie właśnie na Ghańczyka.

Należy bowiem pamiętać, że przepisy Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej dopuszczają rejestrację nowego piłkarza poza oknem transferowym, jednak musi to być uargumentowane kontuzją lub chorobą gracza, która wyklucza go z gry na minimum pięć miesięcy, przy założeniu, że występuje on w Hiszpanii lub nie posiada w tej chwili klubu. Czas na to Valencia ma do końca lutego.

Wracając do piłkarza „Puceli”, nie tak dawno jego angażem interesowały się głównie kluby Premier League, w tym Manchester United, Everton czy Norwich City. Teraz jednak na faworyta do jego pozyskania wyrosły „Nietoperze”, które muszą mierzyć się nie tylko z trudami negocjacyjnymi, ale i upływającym czasem na rejestrację piłkarza do rozgrywek UEFA.

Salisu w bieżącym kampanii wziął udział w 23 spotkania, a swoją obecność zaznaczył golem oraz asystą. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy