Piotr Zieliński stara się o włoski paszport

Piotr Zieliński stara się o włoski paszport fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere del Mezzogiorno | AreaNapoli.it

Piotr Zieliński ubiega się o włoskie obywatelstwo. Chce w ten sposób zapewnić swojej rodzinie lepszy byt - podaje „Corriere del Mezzogiorno”.

Środkowy pomocnik do Włoch przybył już latem 2011 roku, dołączając do Primavery Udinese Calcio. Z czasem Polak awansował do pierwszej drużyny, ale tak naprawdę przedstawił się tamtejszym kibicom dopiero podczas pobytu na wypożyczeniu w Empoli.

To właśnie swoją dobrą postawą w tej ekipie Piotr Zieliński zapracował na transfer do SSC Napoli, w którym gra do dzisiaj. 26-latek wyrósł na jednego z kluczowych graczy „Błękitnych” i po podpisaniu nowego kontraktu wydaje się, że chce on spędzić na Półwyspie Apenińskim jeszcze długie lata.

Idąc tym tropem, jak informuje „Corriere del Mezzogiorno”, reprezentant biało-czerwonych postanowił ubiegać się o włoski paszport, a wczoraj wykonał milowy krok w tym kierunku. Obunożny piłkarz podszedł do egzaminu z języka włoskiego na poziomie B2.

Zielińskiemu niebawem urodzi się dziecko i jak podkreśla powyższe źródło, chce on, aby jego potomek w momencie urodzin stał się obywatelem Włoch.

Polak z przedstawicielem Serie A związany jest do 30 czerwca 2024 roku, a w umowie znalazł się zapis umożliwiający rozszerzenie współpracy o następne 12 miesięcy. Według nieoficjalnych informacji do dokumentacji wpisano klauzulę odstępnego o wartości równo 100 milionów euro.

Zawodnik z 56 występami w kadrze narodowej rozgrywa znakomity sezon pod względem liczbowym. Jak dotąd w 31 spotkaniach zdobył on bowiem już siedem bramek oraz posłał pięć ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy