Piotr Zieliński zdradził: To moja wymarzona pozycja

Piotr Zieliński zdradził: To moja wymarzona pozycja fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Piotr Zieliński wypowiedział się po środowym meczu reprezentacji Polski przeciwko Ukrainie.

Towarzyskie spotkanie z Ukrainą zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Jerzego Brzęczka. Bramki na wagę triumfu zdobywali Krzysztof Piątek i Jakub Moder.

Po absencji spowodowanej koronawirusem do kadry wrócił środkowy pomocnik Napoli, Piotr Zieliński. Można powiedzieć, że zanotował przyzwoity występ, który udokumentował asystą przy pierwszym golu.

26-latek odniósł się na gorąco po meczu do swojej postawy, a także do przerwy spowodowanej chorobą.

- Na pewno nie było mi łatwo, ale w tej chwili najważniejsza jest dla mnie gra i łapanie minut. Z meczu na mecz jest coraz lepiej. Fizycznie czuję się naprawdę w porządku. Powrót do kadry to świetna wiadomość - przyznał.

Od dłuższego czasu eksperci zastanawiają się, na jakiej pozycji powinien grać Piotr Zieliński w kadrze, by w pełni wykorzystano jego potencjał. Głos zabrał tym razem sam zainteresowany.

- Tak naprawdę to trener decyduje o tym, gdzie mnie wystawić. Z czasem jest coraz trudniej, bo jest coraz więcej dobrych zawodników. Jeśli jednak miałbym wybierać, najlepiej czuję się na pozycji pół-lewego pomocnika - twierdzi.

Zieliński został również zapytany o nadchodzący mecz z Włochami.

- To spotkanie jest dla mnie szczególne. Gram bowiem w tamtejszej lidze od lat i będę chciał pokazać się przeciwko nim z jak najlepszej strony. Nie mogę się już doczekać pierwszego gwizdka. Dam z siebie wszystko.

Potyczka Włochy - Polska została zaplanowana na niedzielę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy