Pirès zawieszony w Indiach

Pirès zawieszony w Indiach
Redakcja
Redakcja
Źródło: Goal

Komisja dyscyplinarna Indyjskiej Federacji Piłkarskiej (AIFF) postanowiła ukarać zawieszeniem czterech uczestników przepychanki po ostatnim meczu ligowym między FC Goa a Atlético de Kolkata, wśród nich jest Robert Pirès.

Oprócz słynnego Francuza grającego dla FC Goa, sankcje dotyczyć będą Fikru Tefera, piłkarza Atlético, oraz dwóch członków sztabu szkoleniowego klubu z Kalkuty: pierwszego trenera Antonio Lópeza Habasa i trenera bramkarzy Predipkumara Bhaktawera.

Całe zamieszanie rozpoczęło się, gdy Zico, szkoleniowiec gospodarzy, po meczu poinformował media, że Pirès został uderzony przez Habasa w przerwie meczu w tunelu prowadzącym do szatni. Działacze gości zlekceważyli te zarzuty i uznali, że to komisja dyscyplinarna w związku piłkarskim powinna zbadać sprawę. Ostatecznie tak się właśnie stało i czwórka zamieszana w przepychankę została ukarana.

Pirès oraz Tafera zostali zawieszeni na dwa najbliższe spotkania Indian Super League i muszą zapłacić grzywnę w wysokości 500 tysięcy rupii indyjskich (czyli w przeliczeniu około 27 tysięcy złotych).

Habas będzie pauzował przez cztery najbliższe mecze ISL  i również musi do kasy związku przekazać 500 tysięcy rupii.

Bhaktawer nie zasiądzie na ławce Atlético w tylko jednym spotkaniu ISL i musi zapłacić 30 tysięcy rupii (około 1600 złotych).

Oba kluby na pewno nie są zadowolone z zachowania swoich pracowników i być może również one będą wyciągały konsekwencje wobec nich. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy