Pirès zawieszony w Indiach

Pirès zawieszony w Indiach
Redakcja
Redakcja
Źródło: Goal

Komisja dyscyplinarna Indyjskiej Federacji Piłkarskiej (AIFF) postanowiła ukarać zawieszeniem czterech uczestników przepychanki po ostatnim meczu ligowym między FC Goa a Atlético de Kolkata, wśród nich jest Robert Pirès.

Oprócz słynnego Francuza grającego dla FC Goa, sankcje dotyczyć będą Fikru Tefera, piłkarza Atlético, oraz dwóch członków sztabu szkoleniowego klubu z Kalkuty: pierwszego trenera Antonio Lópeza Habasa i trenera bramkarzy Predipkumara Bhaktawera.

Całe zamieszanie rozpoczęło się, gdy Zico, szkoleniowiec gospodarzy, po meczu poinformował media, że Pirès został uderzony przez Habasa w przerwie meczu w tunelu prowadzącym do szatni. Działacze gości zlekceważyli te zarzuty i uznali, że to komisja dyscyplinarna w związku piłkarskim powinna zbadać sprawę. Ostatecznie tak się właśnie stało i czwórka zamieszana w przepychankę została ukarana.

Pirès oraz Tafera zostali zawieszeni na dwa najbliższe spotkania Indian Super League i muszą zapłacić grzywnę w wysokości 500 tysięcy rupii indyjskich (czyli w przeliczeniu około 27 tysięcy złotych).

Habas będzie pauzował przez cztery najbliższe mecze ISL  i również musi do kasy związku przekazać 500 tysięcy rupii.

Bhaktawer nie zasiądzie na ławce Atlético w tylko jednym spotkaniu ISL i musi zapłacić 30 tysięcy rupii (około 1600 złotych).

Oba kluby na pewno nie są zadowolone z zachowania swoich pracowników i być może również one będą wyciągały konsekwencje wobec nich. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy