Pirlo: Grałbym w PSG, ale spóźnili się o dwa dni

Pirlo: Grałbym w PSG, ale spóźnili się o dwa dni
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe

Andrea Pirlo wyznał, że swego czasu mógł trafić do Paris Saint-Germain.

W 2011 roku włoski pomocnik negocjował warunki nowej umowy z Milanem. Pirlo zależało na kontrakcie ważnym co najmniej przez dwa lata, ale strategia kontraktowa „Rossonerich” zakładała wtedy przedłużanie umów zawodników powyżej 30. roku życia o najwyżej jeden sezon. Piłkarz nie chciał się na to zgodzić, dlatego przeniósł się do Juventusu, choć przyznaje, że jeszcze trochę, a obrałby zupełnie inny kierunek.

- PSG? Tak, Leonardo zadzwonił do mnie pewnego ranka. Chciał się dowiedzieć, czy przeniosę się z nim do Paryża - powiedział Pirlo w rozmowie z „L'Equipe”. Leonardo w tamtym czasie obejmował stanowisko dyrektora sportowego paryżan po tym jak rozstał się z posadą trenera Interu.

- Dwa dni przed tym telefonem osiągnąłem porozumienie z Juventusem. W związku z tym nie mogłem nic zrobić. Ale byłoby to wspaniałe doświadczenie. Co gdybym nie podpisał kontraktu z „Juve”? Nie wiem. Pewnie rozmawiałbym z Leonardo, wysłuchałbym jego propozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy