Pirlo krytycznie po remisie Juventusu. „W drugiej połowie nie mieliśmy siły”

Pirlo krytycznie po remisie Juventusu. „W drugiej połowie nie mieliśmy siły” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DAZN

Andrea Pirlo nie ukrywał rozczarowania końcowym rezultatem spotkania z Hellasem Verona (1:1).

Juventus pojechał do Werony w roli faworyta starcia z miejscowym Hellasem i w zaistniałej sytuacji liczył na zgarnięcie kompletu punktów, co pozwoliłoby aktualnemu mistrzowi Włoch zbliżyć się do drugiego w tabeli Milanu oraz utrzymać stratę do prowadzącego Interu Mediolan.

„Stara Dama” realizowała założony plan aż do momentu utraty gola w końcowym fragmencie spotkania, który pozwolił gospodarzom wywalczyć cenny remis, co zostało potraktowane przez Andreę Pirlo jak porażka.

- To rozczarowujące, ponieważ wiedzieliśmy, że czeka nas tu trudna i wymagająca walka. Udało nam się objąć prowadzenie, co było najtrudniejsze, ale nie udało nam się go utrzymać. Są takie drobne szczegóły, których niestety młodzi zawodnicy nie rozumieją, a one mogą mieć znaczenie i prowadzić do zdobycia punktów. Brakowało nam wielu doświadczonych graczy, więc młodsze elementy miały problem z odnalezieniem się w meczu. Poprosiłem Cristiano Ronaldo i Alexa Sandro, aby z nimi porozmawiali i sprawili, że ich głosy zostaną usłyszane, ale to nie wystarczyło - powiedział szkoleniowiec Juventusu.

- Myślałem o zrobieniu zmiany i grze na czterech obrońców, ale spojrzałem na ławkę i tak naprawdę nie miałem możliwości zmiany. Widziałem kilku graczy, którzy zaczynali się męczyć po godzinie, ale tego należało się spodziewać. W drugiej połowie nie mieliśmy już siły, aby ich naciskać. Dzięki temu otworzyła się przestrzeń dla Hellasu. Wiemy, że ich intensywność zmusza cię do zużywania dużej ilości energii, a gramy wiele gier w krótkich odstępach czasu i nie mamy wystarczającej liczby graczy, więc zmęczenie będzie problemem - stwierdził Włoch.

- Oczywiście mieliśmy szanse na zwiększenie przewagi, szkoda tylko, że nie udało nam się wykorzystać tej przewagi. Nie mamy napastników, którzy potrafią po prostu utrzymać piłkę, więc musimy grać od tyłu. Dzisiaj było ciężko, ponieważ Hellas naciskał nas wysoko, a i boisko nie było w najlepszym stanie - dodał Pirlo.

Juventus plasuje się po tym remisie nadal na trzecim miejscu w tabeli Serie A i traci do prowadzącego Inter już siedem punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy