Pirlo: Musimy nauczyć się grać bez Ronaldo

Pirlo: Musimy nauczyć się grać bez Ronaldo fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Juventus

Szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo odniósł się do postawy swojego zespołu w meczu z Benevento.

W sobotnie popołudnie Juventus mierzył się na wyjeździe z Benevento. Mistrzowie Włoch wydawali się przed tym meczem zdecydowanym faworytem.

Podopieczni Andrea Pirlo zaczęli wprawdzie dobrze, bo wynik w 21. minucie otworzył Álvaro Morata. Przed przerwą gospodarze zdołali jednak wyrównać, a gola zdobył Gaetano Letizia.

Niezadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener Juventusu, Andrea Pirlo.

- Kontrolowaliśmy grę w pierwszej połowie i mogliśmy zabić mecz, ale nie udało nam się tego uczynić. Mamy z tym kłopot. Nie potrafimy czytać gry i przewidywać tego, co się stanie - przyznał.

- W pierwszej połowie dosyć szybko udało nam się wyjść na prowadzenie. Później powinniśmy opanować sytuację i strzelić kolejną bramkę, a zamiast tego - tracimy gola. To kolejna taka sytuacja - dodał.

Włoski szkoleniowiec odniósł się także do absencji Cristiano Ronaldo.

- Miał małe problemy zdrowotne w ciągu tygodnia. Mimo to chciał zagrać w Lidze Mistrzów. Teraz dostał wolne. To normalne. Tym bardziej że wrócił ze zgrupowania reprezentacji. On zawsze jest wartością dodaną, ale musimy też radzić sobie bez niego - zakończył.

Po dziewięciu kolejkach Juventus plasuje się w tabeli na piątym miejscu z dorobkiem 17 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy