Pochettino: Mbappé może zastąpić Messiego i Ronaldo

Pochettino: Mbappé może zastąpić Messiego i Ronaldo fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Le Parisien

Trener Paris Saint-Germain Mauricio Pochettino udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się między innymi w kwestii Kyliana Mbappé.

Pomimo tego, że Francuz skończy w grudniu dopiero 23 lata, to i tak jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Nie może to zresztą nikogo dziwić, ponieważ ma on na swoim koncie już między innymi Mistrzostwo Świata zdobyte wspólnie z Francją w 2018 roku.

W ostatnich dniach o głos w kwestii jego umiejętności został poproszony szkoleniowiec Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino.

- Czy on może kiedyś zająć miejsce Messiego i Ronaldo? Moim zdaniem ma ku temu wszelkie predyspozycje. Dysponuje bowiem ogromnym potencjałem. Brakuje mu tylko czasu - przyznał.

- Nie możemy na niego naciskać i przyspieszać tego procesu. To musi przyjść naturalnie. Moim zdaniem on już teraz jest jednym z najlepszych na świecie. Teraz będzie już tylko piął się do góry i zdobywał uznanie. To jednak trochę mu zajmie - dodał.

Mbappé trafił do PSG z AS Monaco latem 2017 roku. W tym sezonie rozegrał on łącznie 31 spotkań. Jego dorobek to 23 bramki i dziewięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy