Pochettino o sytuacji Eriksena: Trzeba podjąć najlepszą decyzję dla obu stron

Pochettino o sytuacji Eriksena: Trzeba podjąć najlepszą decyzję dla obu stron fot.
Karol Brandt
Źródło: The Guardian

Przyszłość Christiana Eriksena wciąż nie jest jasna. Duńczykowi pozostaje ważny przez rok kontrakt i nie zanosi się na to, aby miał go przedłużyć. W związku z napięciem, które wytworzyło się wokół ofensywnego pomocnika, o jego sytuacji postanowił opowiedzieć Mauricio Pochettino.

27-latek już na początku czerwca zaalarmował Argentyńczyka i postawił w stan gotowości cały zarząd Tottenhamu Hotspur. Stało się tak, ponieważ zawodnik wyjawił, że chciałby podjąć się nowego wyzwania, co jest równoznaczne z zmianą przynależności klubowej. Wówczas odebrano to jako znak w kierunku Realu Madryt, który po powrocie Zinédine’a Zidane’a na ławkę trenerską rozpoczął wielką ofensywę transferową.

Ostatecznie, po upływie kilku miesięcy od tego wydarzenia, Duńczyk nadal jest piłkarzem „Kogutów” i choć pojawiało się zainteresowanie „Królewskich”, ale i Juventusu oraz Atlético Madryt, to niewiele się w jego sytuacji zmieniło. W efekcie zaczęły pojawiać się plotki, że piłkarz ten gra na zwłokę, aby po roku opuścić klub i nie zostawić po sobie choćby grosza z ewentualnego transferu.

Mając to na uwadze, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Mauricio Pochettino, który spróbował wyjaśnić wszelkie niejasności związane z przyszłością Christiana Eriksena.

– Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja zarówno dla niego, ale i dla nas wszystkich. Nie jest to jak sądzę sytuacja, której spodziewali się klub oraz zawodnik. Nie możesz sprecyzować problemu, lecz próbujesz go załagodzić poprzez środki doraźne. Należy pamiętać, że to ważny gracz, który musi pomóc drużynie w nadchodzących meczach – powiedział.

– Zawsze jestem otwarty na pomoc w podjęciu decyzji klubowi oraz Danielowi Levy’emu. Wiem doskonale, że takie decyzje nie są łatwe, ale zawsze staram się być w stanie czerpać jak najwięcej korzyści dla klubu, i dla gracza. Trzeba podjąć najlepszą decyzję dla obu stron, to jest kluczowe – dodał.

Według ostatnich doniesień „Koguty” chcą sprzedać Eriksena i w tym celu obniżyły żądania do 50 milionów funtów.

Tottenham Hotspur już jutro zmierzy się z Newcastle United. W tym meczu udziału nie wezmą Tanguy Ndombele, a także być może Giovani Lo Celso. Francuz jest kontuzjowany, zaś Argentyńczyk cały czas odbudowuje formę po wakacjach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy