Pochettino wreszcie dostępny bez kwoty odstępnego

Pochettino wreszcie dostępny bez kwoty odstępnego fot. Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Mauricio Pochettino może już bez żadnych przeszkód podpisać kontrakt z nowym pracodawcą po tym, jak wygasły zapisy parafowane przez niego przy zakończeniu współpracy z Tottenhamem - poinformował „The Telegraph”.

Argentyński szkoleniowiec zawarł specjalne porozumienie z przedstawicielami „Kogutów” i w momencie rozstania z klubem zagwarantował mu możliwość otrzymania rekompensaty, jeżeli w przeciągu pół roku od opuszczenia klubu związałby się z nowym pracodawcą.

Mauricio Pochettino znajdował się przez ostatnie sześć miesięcy w kręgu zainteresowań kilku drużyn, ale żaden z nich nie zdecydował się lub nie przekonał do tej pory 48-latka do powrotu na ławkę trenerską.

Teraz sprawa najbliższej przyszłości Argentyńczyka nabierze zapewne rozpędu, ponieważ dziennikarze „The Telegraph” przekonują, że wspomniana klauzula przestała już obowiązywać, dlatego żaden z klubów zainteresowanych byłym opiekunem Tottenhamu nie musi kontaktować się z zespołem z Londynu przy zawieraniu z nim kontraktu.

W mediach pojawiło się już wiele informacji na temat przyszłego miejsca pracy Pochettino. Obecnie największe szanse na jego zatrudnienie mogą mieć Newcastle United oraz AC Milan. Pierwszy z nich będzie mógł sobie pozwolić na to, jeżeli zostanie ostatecznie przejęty przez Publiczny Fundusz Inwestycyjny z Arabii Saudyjskiej, a w drugim wszystko wydaje się, że uzależnione zostanie od Ralfa Rangnicka, który ma zaopiekować się działem sportowym klubu Serie A.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy