Podolski odejdzie latem z Antalyasporu [POTWIERDZONE]

Podolski odejdzie latem z Antalyasporu [POTWIERDZONE] fot. Marcel Paschertz / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fanatik | Kicker

Lukas Podolski nie planuje nawiązać dłuższej współpracy z Antalyasporem i tym samym opuści szeregi tureckiego zespołu po zakończeniu obecnego sezonu.

Doświadczony napastnik był nie tak dawno otwarty na rozpoczęcie rozmów z władzami „Skorpionów” w kwestii zawarcia nowego porozumienia i pozostania w klubie z Süper Lig na kolejny rok.

Od tego momentu położenie 35-letniego zawodnika uległo znaczącej zmianie po przejęciu zespołu przez Ersuna Yanala, który po zaledwie kilku tygodniach posadził kapitana Antalyasporu na ławce rezerwowych i wpuszcza go na boisko tylko na końcowe fragmenty spotkań.

Lukasowi Podolskiemu w odzyskaniu zaufania szkoleniowca nie pomogła odniesiona w międzyczasie kontuzja, ale i bez niej zaczął sobie zdawać sprawę z faktu, że pod wodzą tego trenera nie będzie mu dane odgrywać wiodącej roli w szeregach ekipy z Antalya Stadyumu po wprowadzeniu daleko idących korekt w ustawieniu drużyny.

Z tego też powodu były reprezentant Niemiec zapowiedział otwarcie, że nadchodzące miesiące będą jego ostatnim w zespole „Skorpionów”.

- Podjąłem decyzję o wyjeździe latem po wygaśnięciu kontraktu - przyznał napastnik w rozmowie z „Fanatik”.

- W drużynie brakuje nam komunikacji. Jestem tym wszystkim przytłoczony. Trudno nam się gra w przodzie, kiedy wychodzimy prawie ustawieniem 1-6-3-1 - dodał 35-latek.

Podolski trafił do Antalyasporu w styczniu 2020 roku. W trwających rozgrywkach wystąpił w 25 meczach (14 razy z ławki rezerwowych) i strzelił w nich trzy gole oraz zanotował jedną asystę.

Doświadczony zawodnik nie zamierza naturalnie kończyć jeszcze kariery i zapewne wkrótce znów będzie łączony z zasileniem szeregów Górnika Zabrze, choć nie tak dawno spekulowano, że być może zdecyduje się na przeprowadzkę do Major League Soccer, gdzie o jego względy miało zabiegać FC Cincinnati i jeszcze jeden z klubów rywalizujących na tym poziomie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy