Podolski w Ekstraklasie w 2020 roku?!

Podolski w Ekstraklasie w 2020 roku?! fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Dogrywka

Rodzime media skupiają się na możliwym powrocie Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków. Niewykluczone jednak, że niebawem będziemy świadkami jeszcze większego transferowego hitu w Ekstraklasie.

W programie Dogrywka na Sport.pl poruszono temat przenosin do Polski Lukasa Podolskiego. Wszystko wskazuje na to, że jego transfer do Górnika Zabrze jest naprawdę realny.

- Jesteśmy z Łukaszem kolegami od wielu, wielu lat. Rozmawialiśmy o powrocie. 31 grudnia 2019 roku wygasa jego kontrakt z Vissel Kobe i wtedy chciałby przenieść się do Polski - poinformował Piotr Koźmiński z „Super Expressu”.

Ostatnio nie pojawiały się na ten temat nowe informacje, ale w przeszłości Podolski, który ma na koncie 130 występów (49 bramek) w koszulce reprezentacji Niemiec, wielokrotnie mówił, że na koniec kariery chciałby trafić do Zabrza. - Obiecałem kiedyś śp. Krzyśkowi Majowi (były działacz Górnika - red.), że zagram w Górniku i tego się trzymam. Chcę dotrzymać słowa i jeśli ode mnie będzie to zależało, to tak się stanie - przyznał napastnik kilkanaście miesięcy temu.

Mistrz świata z 2014 roku (w sumie sześć medali wielkich imprez) gra we wspomnianym Vissel od ponad roku. W sezonie 2018 japońskiej ekstraklasy zdobył pięć bramek i zanotował sześć asyst w 21 meczach.

Wcześniej 33-latek występował w 1. FC Köln, Bayernie, Arsenalu, Interze oraz Galatasaray.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy