Podstawowy obrońca opuści latem Real Madryt?!

Podstawowy obrońca opuści latem Real Madryt?! fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Marca

Real Madryt w przyszłym roku poważnie rozważy chęć dalszej współpracy z Ferlandem Mendym - donosi „Marca”.

Sytuacja w formacji obronnej „Królewskich” pomalutku się komplikuje. Zarząd na barkach musi dźwigać niepewność związaną z dalszą przyszłością Nacho Fernándeza, u którego okres umowy osiągnie kres w czerwcu przyszłego roku. Hiszpański dziennik na dodatek sugeruje, że nic nie idzie do przodu w kwestii rozmów kontraktowych z Mendym.

Szefostwo z Santiago Bernabéu podejmuje się na razie chłodnej kalkulacji, rozdzielając sobie cele na krótko- i długoterminowe. Jeśli więc lewy obrońca wicelidera LaLigi nie przystanie na nowe warunki współpracy, w najbliższe lato możemy stać się świadkami zmiany klubowych barw z jego udziałem.

Obecny dokument reprezentanta Francji podpisany jest do końca kampanii 2024/2025. Choć to odległa perspektywa, Real planuje przyszłość na kilka lat, a brak gruntownego stanowiska bocznego defensora wywołuje duży odcisk na działaniach dyrektorów.

Ferland Mendy to bez wątpienia kluczowy gracz w układance Carlo Ancelottiego. Od sierpnia wystąpił on w 17 spotkaniach wszystkich rozgrywek, zaliczając jedną asystę na krajowym podwórku.

W obozie madrytczyków panuje przekonanie, że o ile 27-latek wykazuje istotne zdolności w grze obronnej, o tyle w aspekcie ofensywnym zarysowuje się widoczny kontrast.

Można przypuszczać, że ciąg dalszy tej sprawy nastąpi. Tym bardziej że w mediach nie pojawiają się żadni ewentualni następcy byłego zawodnika Olympique'u Lyon.

Z interpretacji gazety można wywnioskować, że 14-krotny klubowy mistrz Europy na ten moment oczekuje propozycji o podobnej wartości, jak przy sprzedaży Casemiro do Manchesteru United, czyli około 70 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy