Podwodne poszukiwania samolotu, którym podróżował Sala

Podwodne poszukiwania samolotu, którym podróżował Sala
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Zgodnie z zapowiedziami w niedzielę rozpoczęto kolejne poszukiwania samolotu, który 21 stycznia zaginął nad Kanałem Angielskim niedaleko Alderney. Na jego pokładzie byli Emiliano Sala i pilot David Ibbotson.

Na początku tygodnia na plaży w Surtainville (Półwysep Cotentin) znaleziono poduszki, które prawdopodobnie znajdowały się na pokładzie maszyny. Już wtedy brytyjska Komisja Badania Wypadków Lotniczych poinformowała o wyznaczeniu obszaru (około czterech mil kwadratowych) i przygotowaniach do podwodnych poszukiwań wraku samolotu.

W niedzielę do miejsca docelowego przybył statek, który przynajmniej przez trzy najbliższe dni będzie prowadził sonarowe badania dna.

To jednak nie wszystko. Podwodne poszukiwania rozpoczął bowiem również drugi statek opłacony przez najbliższych argentyńskiego piłkarza. Akcja, której dowodzi David Mearns z Bluewater Recoveries, ma trwać do momentu, aż zostanie odnaleziony wrak samolotu. W najbliższych dniach ekipy ratunkowe będą ze sobą współpracowały.

Przypomnijmy, że pierwotne poszukiwania samolotu trwały trzy dni. Po nich służby poinformowały, iż szanse na przeżycie Sali i Ibbotsona były minimalne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy