Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE]

Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin przekazała niepokojące wieści odnośnie stanu zdrowia jej pracowników. Testy medyczne na obecność koronawirusa dały 30 pozytywnych wyników.

Wszystko zaczęło się od objawów przeziębienia, które wykazywał jeden z piłkarzy w środę. Następnego dnia to samo spotkało czterech innych zawodników. W reakcji na te wydarzenia klub natychmiast odizolował chorych od reszty grupy, co jednak nie przyniosło spodziewanych efektów.

Po przebadaniu pozostałych pracowników, w piątek potwierdzono kilka przypadków na obecności koronawirusa w ich organizmach. Odwołano trening, a kilkadziesiąt osób skierowano na testy wymazowe, które ponownie przyniosły niezbyt optymistyczne wiadomości.

Łącznie z COVID-19 zmaga się 30 osób, w tym 21 graczy, sześciu członków sztabu szkoleniowego i trzech pracowników administracyjnych.

Biorąc to pod uwagę, Pogoń Szczecin postanowiła na razie wstrzymać się ze sprzedażą biletów na sobotni mecz z Jagiellonią Białystok. Podkreślono również, że wszystko odbywa się w porozumieniu z Ekstraklasą, PZPN-em oraz miejscowym oddziałem sanepidu.

„Portowcy”, po czterech dotychczas rozegranych przez nich kolejkach Ekstraklasy, plasują się na siódmej pozycji. W poprzedniej kampanii zajęli oni szóste miejsce.

Pragniemy również nadmienić, ze nie tak dawno ekipa z województwa zachodniopomorskiego odniosła się w negatywny sposób do przełożenia zaplanowanego na niedzielę starcia z Lechem Poznań. Na ich szczęście Ekstraklasa ostatecznie przełożyła ten mecz na późniejszy termin.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy