Pogoń Szczecin: Adam Frączczak, Tomás Podstawski i David Stec odchodzą z klubu [OFICJALNIE]

Pogoń Szczecin: Adam Frączczak, Tomás Podstawski i David Stec odchodzą z klubu [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin poinformowała, że po zakończeniu sezonu z klubem pożegnają się Adam Frączczak, Tomás Podstawski oraz David Stec.

Kontrakty całej trójki wygasają 30 czerwca i nie zostaną przedłużone.

33-letni Frączczak jest żywą legendą „Portowców”. Występujący na różnych pozycjach zawodnik trafił do Pogoni na początku 2011 roku, a niedługo później wrócił z klubem do Ekstraklasy. Z czasem został jego kapitanem. W barwach szczecińskiego zespołu rozegrał do tej pory 287 meczów, notując w nich 69 trafień i 29 asyst.

26-letni Podstawski i 27-letni Stec zostali zawodnikami Pogoni w 2018 roku. Z pierwszym z nich wiązano w Szczecinie duże nadzieje i jego przygoda z Ekstraklasą faktycznie rozpoczęła się udanie, ale potem obniżył loty. Łącznie zanotował w koszulce „Portowców” 80 występów. Stec ma ich na koncie 62.

- Adamowi, Tomkowi i Davidowi należą się z naszej strony wielkie słowa uznania. Do ostatnich dni sezonu byli w pełni zaangażowanymi w pracę profesjonalistami. Szczególne słowa muszę skierować w stronę Adama, który był częścią klubu przez ponad 10 lat. Przechodził z nami cały proces rozwoju, od walczącego o awans pierwszoligowca do brązowego medalisty. Od początku był ważną postacią w zespole. Każdemu z chłopaków życzę powodzenia w dalszej karierze - powiedział Dariusz Adamczuk, szef działu sportowego Pogoni.

Klub pożegna piłkarzy w przerwie niedzielnego meczu z Rakowem Częstochowa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy