Pogoń Szczecin będzie miała ułatwione zadanie? Rywal może sprzedać swojego asa za 30 milionów euro

2023-08-07 21:30:05; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Pogoń Szczecin będzie miała ułatwione zadanie? Rywal może sprzedać swojego asa za 30 milionów euro Fot. PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Sacha Tavolieri

Pogoń Szczecin zmierzy się z KAA Gent w ramach Ligi Konferencji Europy. W tle waży się przyszłość Gifta Orbana, który za ogromne pieniądze może trafić do Tottenhamu - informuje Sacha Tavolieri.

Pogoń Szczecin w środę zmierzy się z KAA Gent w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Nie jest tajemnicą, że podopieczni Jensa Gustafssona nie przystąpią do tej rywalizacji w roli faworyta.

Nie zmienia to faktu, że przedstawiciel Ekstraklasy i tak zrobi wszystko, by napsuć swojemu przeciwnikowi wiele krwi i sprawić niespodziankę.

Okazuje się jednak, że Belgowie wkrótce mogą stracić swojego asa, bo według informacji, które podaje Sacha Tavolieri, waży się przyszłość Gifta Orbana.

Nigeryjczyk, który w zimie trafił do Gentu, ma za sobą bardzo dobry okres. Jego postawa nie przeszła bez echa wśród dużo mocniejszych klubów. Mówiono o nim w kontekście Lille, ale teraz do gry włącza się dużo mocniejszy kandydat.

Według informacji wspomnianego źródła mowa tu o Tottenhamie, który jest gotów zapłacić za Nigeryjczyka nawet 30 milionów euro.

Menedżer stołecznej drużyny Ange Postecoglou widzi w tym graczu duży potencjał i możliwe, że to właśnie on zastąpi Harry'ego Kane'a.

Od początku pobytu w Belgii Orban zaliczył 24 spotkania, w których strzelił 22 gole, a do tego miał też dwie asysty.

Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2027 roku.