2024-07-20 20:52:04; Aktualizacja: 3 godziny temu
Pogoń Szczecin może mieć z niego pociechę. „Spełniłem swoje największe marzenie” Fot. Pogoń Szczecin [Twitter]
Mateusz Michałek Źródło: Pogoń Szczecin

W sobotnim meczu Ekstraklasy z Koroną Kielce jednego z goli dla Pogoni Szczecin (3:0) strzelił Kacper Łukasiak. Po ostatnim gwizdku krótko skomentował on swój wyczyn.

Pogoń Szczecin objęła prowadzenie z Koroną Kielce przed przerwą po trafieniu do siatki przez Efthymiosa Koulourisa. Po przerwie napastnik zdobył drugą bramkę, tym razem z rzutu karnego. Dzieło gospodarzy zwieńczył w 84. minucie Kacper Łukasiak, który nieco wcześniej wszedł na murawę z ławki rezerwowych za Alexandra Gorgona.

20-letni pomocnik po wbiegnięciu w pole karne wykorzystał podanie otrzymane od Wahana Biczachczjana.

Młody zawodnik strzelił swojego premierowego gola w pierwszym zespole „Dumy Pomorza”. Był to dla niego debiut w drużynie.

Co powiedział po ostatnim gwizdku?

- Cześć kibice, z tej strony Kacper Łukasiak. Byliście dzisiaj fantastyczni, zarówno wy, jak i my na boisku. Wygraliśmy 3:0, ja spełniłem swoje największe marzenie. Także oby tak dalej, dziękujemy za wsparcie - przyznał Łukasiak na krótkim wideo opublikowanym przez Pogoń.

Pomocnik urodził się w Szczecinie i jest wychowankiem tamtejszego klubu. Dotychczas oprócz gry w juniorach oraz rezerwach był wypożyczany do Skry Częstochowa i Górnika Łęczna. W barwach tego ostatniego w poprzednim sezonie strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę w 24 pierwszoligowych występach.

W następnej kolejce Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.