Pogoń Szczecin: Piłkarze zgodzili się na zmniejszenie zarobków

Pogoń Szczecin: Piłkarze zgodzili się na zmniejszenie zarobków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport| Stan Futbolu

Władze Pogoni Szczecin doszły do porozumienia z piłkarzami w sprawie redukcji wynagrodzeń.

Pandemia koronawirusa, która opanowała niemalże cały świat, nadal zbiera swoje żniwa. Oberwało się też także środowisku piłkarskiemu. Niemalże we wszystkich krajach, z małymi wyjątkami, rozgrywki zostały wstrzymane. Do tej grupy zalicza się też Polska.

Takowa sytuacja spowodowała, że kilka dni temu z Pogonią Szczecin pożegnało się dwóch piłkarzy. Są to Zvonimir Kožulj oraz Soufian Benyamina. Obaj piłkarze rozwiązali kontrakty za porozumieniem stron.

Prezes Pogoni Szczecin, Jarosław Mroczek. Przyznał jednak, że ich odejścia nie wynikają z kryzysu i były po prostu przesądzone.

- W ich kontraktach była opcja przedłużenia umowy. Wiązało się to przede wszystkim z sowitymi podwyżkami. Na coś takiego nie mogliśmy jednak przystać. Rozstalibyśmy się niezależnie od tego, co dzieje się na świecie — powiedział.

Mroczek dodał również, że jego piłkarze ze zrozumieniem przyjęli decyzję o redukcji wynagrodzeń.

- Nie było z nimi problemów. Rozmawiałem też z tymi, którzy mieli wątpliwości, ale to pojedyncze przypadki. Wszyscy doskonale zrozumieli, że czas jest trudny i powinno się dołożyć cegiełkę, by pomóc klubowi. Sami podjęliśmy też decyzję, by pomóc miastu. Ich dotacja zmniejszy się o połowę. Pochwalić też muszę naszego innego sponsora, Grupę Azoty — dodał.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy