Pogoń Szczecin pozyskała następcę Mateusza Łęgowskiego [OFICJALNIE]

Pogoń Szczecin pozyskała następcę Mateusza Łęgowskiego [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin poinformowała o sprowadzeniu w ramach wolnego transferu Fredrika Ulvestada.

Pogoń Szczecin kilka dni temu sprzedała do Salernitany Mateusza Łęgowskiego, a łączna kwota transakcji przekroczyła grubo trzy miliony euro.

Od tamtej pory poszukiwano następcy. Pod uwagę brany był między innymi Jacek Góralski, ale to nie on, lecz Fredrik Ulvestad, zasilił czwarty zespół poprzedniego sezonu Ekstraklasy.

31-latek przenosi się do Polski w ramach wolnego transferu.

Najpierw przeszedł on szczegółowe badania, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja doszła do skutku. Kontrakt parafował do 30 czerwca 2026 roku.

- Przyglądając się jego karierze, można zauważyć, że jest kolekcjonerem krajowych pucharów. Nie mam nic przeciwko, by kontynuował tę tradycję także u nas. Wierzę, że Fredrik da nam swoją grą dużo radości, bo niezaprzeczalnie ma ku temu odpowiednią jakość i umiejętności, szczególnie jeśli chodzi o balans pomiędzy ofensywą i defensywą. Cieszę się, że możemy powitać go dziś w Szczecinie, bo to ważny dla naszego klubu transfer - wyznał dyrektor sportowy Dariusz Adamczuk.

Fredrik Ulvestad dysponuje naprawdę ciekawą przeszłością. To wychowanek Aalesund, który w swojej karierze był też związany z Burnley, Charltonem, Djurgårdens IF oraz Qingdao FC.

Ostatnio natomiast przywdziewał trykot Sivassporu.

Dla tej ekipy zaliczył w poprzednim sezonie 42 spotkania, a jego dorobek to dwa gole i cztery asysty.

Pomocnik to czterokrotny reprezentant Norwegii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy