Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] fot. Pogoń Szczecin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin poinformowała o zakontraktowaniu Leonardo Koutrisa.

Leonardo Koutris przeniósł się do Pogoni Szczecin na zasadzie transferu definitywnego z Olympiakosu. Z „Dumą Pomorza” podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku. W nowym zespole będzie występował z numerem 32 na koszulce.

W połowie listopada pojawiły się informacje, że 27-letni lewy obrońca lub wahadłowy może dołączyć do Rakowa Częstochowa. Dość szybko okazało się, że piłkarz faktycznie jest blisko przeprowadzki do Polski, ale do Pogoni i jak widać faktycznie wylądował w Szczecinie.

Koutris, który wcześniej był związany z Ergotelisem i PAS Giannina, trafił do Olympiakosu w 2017 roku. W jego barwach zanotował 66 występów (gol i 12 asyst), a w międzyczasie przebywał też na wypożyczeniach w Mallorce oraz Fortunie Düsseldorf.

Jeśli chodzi o obecny sezon, to boczny defensor rozegrał tylko jeden mecz ligowy.

Koutris urodził się w Brazylii, ale reprezentuje barwy Grecji. W drużynie narodowej uzbierał siedem występów. Ostatni zaliczył we wrześniu 2021 roku.

- Cieszę się z tego, że jestem już zawodnikiem Pogoni. Jestem też pod wrażeniem stadionu i wszystkich nowoczesnych obiektów klubu. To wszystko pomaga jeszcze mocniej czuć zawodnikom, że są u siebie. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z kibicami. To ekscytujące, że będę miał szansę otworzyć nowy rozdział w swojej karierze właśnie w Szczecinie - powiedział zawodnik.

To pierwszy zimowy transfer Pogoni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy