Pogoń Szczecin utrze nosa faworyzowanemu Gentowi? Przewidywane skład na mecz trzeciej rundy Ligi Konferencji Europy [TRANSMISJA TV | STREAM]

2023-08-09 09:33:13; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Pogoń Szczecin utrze nosa faworyzowanemu Gentowi? Przewidywane skład na mecz trzeciej rundy Ligi Konferencji Europy [TRANSMISJA TV | STREAM] Fot. Szymon Gorski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Pogoń Szczecin jako pierwszy zespół z naszych przedstawicieli w Lidze Konferencji Europy rozpocznie swoją walkę o awans do fazy play-off. Przeciwnikiem czwartej siły Ekstraklasy minionego sezonu będzie KAA Gent. Gdzie obejrzeć ten mecz? I w jakim składzie wystąpią „Portowcy”?

Podopieczni Jensa Gustafssona przystąpili do rywalizacji w trzecich pod względem ważności europejskich rozgrywkach od drugiej rundy eliminacyjnej.

Uporali się w niej bez poważniejszych kłopotów z Linfield FC (5:2, 3:2). Dzięki czemu awansowali do trzeciej fazy kwalifikacyjnej, gdzie jako nierozstawiony zespół trafili na zdecydowanie mocniejszy i bardziej uznany na międzynarodowej arenie KAA Gent.

Z tego też względu wiele osób nie daje większych szans Pogoni Szczecin na pokonanie w dwumeczu faworyzowanych Belgów. Ta nie ma jednak nic do stracenia i postara się utrzeć nosa wyżej notowanemu przeciwnikowi.

W pierwszej odsłonie rywalizacji postara się przede wszystkim przywieźć korzystny rezultat przed rewanżem na własnym terenie.

O to może być bardzo trudno, co pokazują cztery odniesione zwycięstwa w pierwszych czterech meczach przez „Niebiesko-Białych” na czele z okazałymi wygranymi z MŠK Žilina (5:1, 5:2).

Początek starcia KAA Gent z „Portowcami” zaplanowano na 9 sierpnia na godzinę 20:00.

Transmisję z jego przebiegu będzie można śledzić na TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej z komentarzem Sławomira Kwiatkowskiego i Marcina Żewłakowa.

***

PRZEWIDYWANE SKŁADY NA KAA GENT - POGOŃ SZCZECIN

KAA GENT

Roef - Watanabe, Torunarigha, Fortuna - De Sart, Kums - Samoise, Fofana, Hjulsager, Hong - Cuypers.


POGOŃ SZCZECIN

Stipica - Wahlqvistt, Zech, Malec, Koutris - Łęgowski, Gamboa, Grosicki, Zahović, Wędrychowski - Koulouris.