Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć”

Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” fot. Barnsley FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: SkauciUK - futbol na Wyspach [Twitter]

W ramach letniego okna transferowego Kacper Łopata przeniósł się z Woking do Barnsley. W nowych barwach regularnie występuje w League One.

Kacper Łopata urodził się w Krakowie, ale będąc młodym chłopakiem, udał się do Anglii, gdzie pracę podjęła jego mama. Jako junior szkolił się tam w St Vallier, Southampton, Bristol City, Yeovil Town, South Gloucestershire and Stroud College czy Brighton & Hove Albion. W pierwszej połowie 2020 roku był wypożyczony przez „Mewy” do Zagłębia Sosnowiec.

Już po tym odszedł definitywnie do Sheffield United, które wypożyczyło go Southend United. Potem przyszedł czas na pobyt w Woking oraz Barnsley, gdzie trafił latem.

Na jego występy w nowych barwach zwrócił uwagę profil „SkauciUK - futbol na Wyspach” na Twitterze. Jak napisał: „Kacper Łopata to zawodnik, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej. Po przejściu do Barnsley jest podstawowym zawodnikiem piątej drużyny League One i gra wszystko. 22-letni obrońca ma już wyrobioną bardzo dobrą markę na Wyspach Brytyjskich” - czytamy.

Defensor uzbierał komplet 810 minut w dziewięciu dotychczasowych kolejkach trzeciej ligi angielskiej. Wcześniej nie występował na tym szczeblu. Jego zespół zdobył na razie 16 punktów. Zobaczymy, jak będzie radził sobie w dalszej części sezonu i czy powalczy o powrót do Championship.

Łopata ma na koncie występy w reprezentacjach Polski do lat 18, 19, 20 oraz 21.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy