2024-08-16 20:21:04; Aktualizacja: 5 godzin temu
Polak wybawcą w Pucharze Niemiec! Gol w doliczonym czasie gry na wagę dogrywki [WIDEO] Fot. Eleven Sports
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Adam Dźwigała okazał się kluczowy dla FC St. Pauli w kontekście wywalczenia awansu do drugiej rundy Pucharu Niemiec. Polak dał swojej drużynie tlen w doliczonym czasie gry drugiej połowy, strzelając gola na wagę dogrywki. Beniaminek Bundesligi później wykonał zadanie i pokonał rywala 3-2.

FC St. Pauli to beniaminek Bundesligi, który w tym sezonie niewątpliwie będzie celował w walkę o utrzymanie. Swój wkład w potencjalny sukces może mieć niewątpliwie jeden z Polaków, czyli Adam Dźwigała.

Zanim jednak walka na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech, to przyszedł czas na zmagania w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. Na wstępie beniaminek musi mierzyć się z Hallescher FC.

Wspomniana drużyna to przedstawiciel czwartego szczebla rozgrywkowego w kraju naszych zachodnich sąsiadów, który do trzeciej minuty doliczonego czasu gry miał inicjatywę w postaci wyniku. Wtedy jednak z odsieczą przyszedł wspomniany Dźwigała.

Wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Polak znakomicie odnalazł się w polu karnym konkurenta i huknął na bramkę, nie dając szans golkiperowi drużyny przeciwnej. Dzięki temu mamy dogrywkę, w której na razie jest 2-2. Stan na 105. minutę.

Urodzony w Warszawie defensor jest związany z FC St. Pauli od grudnia 2020 roku. Łącznie już może pochwalić się 77 spotkaniami w tych barwach.

AKTUALIZACJA:

FC St. Pauli wygrało 3-2 po dogrywce i zapewniło sobie awans do drugiej rundy Pucharu Niemiec.