Polki jadą trzecie w Europie! Pojadą też na Mistrzostwa Świata [WIDEO]

2024-05-18 16:10:37; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Polki jadą trzecie w Europie! Pojadą też na Mistrzostwa Świata [WIDEO] Fot. Shutterstock
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Zespół Polek do lat 17 pokonał rówieśniczki z Francji w meczu o trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy. Tym samym nasze rodaczki zakwalifikowały się na mundial.

Wynik meczu otworzyły Polki w dziesiątej minucie za sprawą Oliwii Związek. Francuzki jednak nie pozostały dłużne i już minutę później wyrównała Justine Roquet. Ta sama piłkarka zdobyła bramkę także w 40. minucie. Gdy już wydawało się, że młode Polki nie zdobędą brązowego medalu i przepustki na Mistrzostwa Świata, piłkę do siatki wpakowała Oliwia Łapińska.

Rzuty karne reprezentacja Polski wygrała 4-2, co oznacza awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się na przełomie października i listopada na Dominikanie.

Polki turniej rozpoczęły od zwycięstwa 1-0 z Belgijkami, a w drugiej kolejce były bliskie remisu z Hiszpankami, niestety uległy im po porażce 0-1. W trzecim meczu remis z Portugalią wystarczył do wyjścia z grupy. Niestety już po tej fazie przyszedł przegrany 0-2 półfinał z Angielkami, ale w meczu o brąz nasza kadra młodzieżowa już sobie poradziła.

W finale zmierzą się ze sobą Hiszpania z Anglią. Zwycięzca zyskuje miano najlepszej kobiecej drużyny w Europie w tej kategorii wiekowej, a więc do 17 roku życia.