„Północnokoreański Ronaldo” odnalazł się. Nie grał od sierpnia 2020 roku

„Północnokoreański Ronaldo” odnalazł się. Nie grał od sierpnia 2020 roku fot. TV
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Kwang-song Han, który w przeszłości występował w Juventusie U-23, wznowił karierę piłkarską. Ma on za sobą już dwa występy jako reprezentant Korei Północnej, zanotował również trafienie.

Po występach w Cagliari Calcio oraz Perugii we wrześniu 2019 roku po środkowego napastnika sięgnął Juventus. Cała operacja odbyła się na mocy wypożyczenia.

Nim do tego doszło, piłkarz został pierwszym przedstawicielem północnokoreańskiej piłki w Serie A, mógł też świętować premierowe trafienie w wieku zaledwie 18 lat.

Zima 2020 roku przyniosła wykup przez Juventus za kwotę 3,5 miliona euro, po którym nieoczekiwanie doszło do natychmiastowej sprzedaży. Tak gracz trafił do katarskiego Al-Duhail i tym samym kosztował już dwa razy więcej.

Kwang-song Han po raz ostatni wystąpił w oficjalnym spotkaniu 21 sierpnia 2020 roku. Potem musiał opuścić Katar i wrócić do Korei Północnej ze względu na politykę.

Oskarżono bowiem go o wspieranie programu nuklearnego poprzez przekazywanie około połowy swojego wynagrodzenia w ręce rządu Korei Północnej. Wcześniej na kraj Organizacja Narodów Zjednoczonych nałożyła sankcje.

To doprowadziło do powrotu zawodnika do ojczyzny, a w Korei Północnej pandemia całkowicie zawiesiła sport.

Sytuacja zmieniła się dopiero teraz, a reprezentacja piłkarska pojawiła się na arenie międzynarodowej po raz pierwszy od czterech lat.

Korea Północna właśnie wystartowała w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2026 roku, a w drużynie nie brakuje 25-latka, o którym słuch zaginął dłuższy czas temu.

Ekipa Hana przegrała z Syrią 0:1, a on sam rozegrał 45 minut.

W drugiej kolejce fazy grupowej Koreańczykom poszło o wiele lepiej. Mjanma (dawniej Birma) została rozbita 6-1, a wśród strzelców mamy wspomnianego atakującego, który dołożył do dorobku również asystę.

Czas pokaże, jak potoczy się kariera nazywanego kiedyś „Północnokoreańskim Ronaldo” snajpera. Ale trudno spodziewać się jego następnego wyjazdu z ojczyzny w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy