Polska U-21: Michniewicz zostawi młodzieżówkę? Chce go Dynamo Moskwa!

Polska U-21: Michniewicz zostawi młodzieżówkę? Chce go Dynamo Moskwa! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cezary Kowalski (Twitter) | Paweł Wilkowicz (Twitter)

Czesław Michniewicz znalazł się w gronie kandydatów typowanych do objęcia Dynama Moskwa.

Przedstawiciele rosyjskiego klubu zainwestowali blisko 40 milionów euro w trakcie letniego okienka transferowego w pozyskanie nowych zawodników i liczyli na to, że ich przyjście pomoże zespołowi włączyć się do walki o pozycje gwarantujące udział w kolejnej edycji europejskich pucharów.

Drużyna przystąpiła do trwających rozgrywek pod wodzą Dmitrija Chochłowa i w dotychczas rozegranych meczach prezentowała się dużo poniżej oczekiwań i dlatego właściciele Dynama postanowili po ostatniej ligowej porażce z Orenburgiem, oznaczającej znalezienie się w strefie spadkowej, zakończyć współpracę z 43-latkiem.

Tymczasowo jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Kiriłł Nowikow, który na co dzień odpowiada za wyniki osiągane przez drużynę rezerw, a teraz do czasu znalezienia nowego szkoleniowca będzie miał okazję do wykazania się swoim warsztatem na poziomie Priemjer-Ligi.

Rosjanin może nawet otrzymać szansę poprowadzenia ekipy z Moskwy w paru spotkaniach, ponieważ przedstawiciele „Biało-Niebieskich” mają dość długą listę kandydatów mogących zastąpić Dmitrija Chochłowa.

Cezary Kowalski z Polsatu Sport oraz Paweł Wilkowicz ze Sport.pl przekonują, że znajduje się na niej między innymi Czesław Michniewicz czy Dan Patrescu.

Pierwszy z nich już od pewnego czasu osiąga dobre wyniki z reprezentacją Polski U-21 i coraz więcej na to wskazuje, że jest szykowany na kolejnego selekcjonera dorosłej kadry. Z tego też powodu należy przypuszczać, że nie wyrazi on zainteresowania podjęciem pracy w Rosji i w dalszym ciągu będzie kontynuował swoją misję w drużynie młodzieżowej, z którą chce wywalczyć awans na Euro U-21 w 2021 roku.

Na chwilę obecną prowadzony przez niego zespół znajduje się na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, ponieważ po czterech rozegranych meczach plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli grup 5 z dorobkiem dziesięciu zdobytych punktów.

Z kolei drugi z wymienionych panów pracował w przeszłości w Polsce w Wiśle Kraków, a później odpowiadał za wyniki osiągane przez rumuńskie, rosyjskie, katarskie czy chińskie kluby. W ostatnim czasie zakotwiczył w CFR Cluj i obecnie walczy z nim o zdobycie trzeciego mistrzostwa kraju z rzędu.

Przypominamy także, że zawodnikiem Dynama Moskwa od początku obecnego sezonu jest Sebastian Szymański.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy