Polski talent rozchwytywany. Obserwują go wysłannicy ze Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii

Polski talent rozchwytywany. Obserwują go wysłannicy ze Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport | Transfery.info

Bruno Klimek obrał kurs na zaliczenie w niedalekim czasie debiutu w seniorskim futbolu. Zbiega się to w czasie ze wzrostem zainteresowania jego usługami ze strony przedstawicieli związków ze Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii.

Zaledwie 16-letni bramkarz nigdy nie mieszkał w Polsce, ale czuje się bardzo mocno związany z naszym krajem. Z tego też powodu z ochotą przystał na możliwość reprezentowania barw „Biało-Czerwonych” na szczeblu juniorskim.

Ma zatem jeszcze sporo czasu na podjęcie ostatecznej decyzji w kwestii wyboru dorosłej kadry. A ma w czym wybierać, ponieważ chęć przejęcia go z naszych rąk wyrażają Stany Zjednoczone oraz Hiszpania.

Obecność pierwszego z państw ma związek z faktem, że Bruno Klimek przyszedł w nim na świat.

- Urodziłem się w Miami, gdzie żyłem z mamą i bratem. W pobliżu mieszkał mój wujek, brat mojej mamy, który zawsze dużo mi pomagał. Na Majorkę przeprowadziłem się z mamą i bratem, gdy miałem dziewięć lat. Ale wszyscy w mojej rodzinie są Polakami i wychowałem się w domu, gdzie zawsze mówiliśmy po polsku - powiedział bramkarz w rozmowie z Przemysławem Chlebickim ze Sport.TVP.pl, który dostąpił ostatnio zaszczytu odbywania treningów z pierwszym zespołem Mallorki.

16-letni zawodnik bardzo docenia otrzymaną szansę oraz fakt, że wpłynęło to momentalnie na pojawienie się chęci zaproszenia go na zgrupowanie kadry kraju z Półwyspu Iberyjskiego.

- Federacja zgłosiła się z zapytaniem do klubu czy posiadam już hiszpański paszport oraz czy członkowie mojej rodziny są Hiszpanami. Nie miałem jednak paszportu, dlatego powołanie do kadry było niemożliwe. Ale jestem bardzo szczęśliwy z tego, że gram dla Polski. Czuję się Polakiem i moja rodzina jest z tego kraju - zapewnił piłkarz.

Klimek pojawił się po raz pierwszy na zgrupowaniu juniorskiej kadry Polski w 2022 roku.

- Był to dla mnie duży zaszczyt. Pamiętam dzień, gdy klub mnie poinformował, że dostałem powołanie. To były jedne z najlepszych dni w moim życiu. Gdy pierwszy raz potem założyłem koszulkę z orzełkiem na piersi, było to wielkie przeżycie dla całej mojej rodziny. A koledzy z drużyny sprawili, że czułem się tam bardzo dobrze, za co jestem im wdzięczny  - powiedział gracz, mający za sobą grę w zespole U-16 oraz powołania do drużyny U-17. W najbliższym czasie weźmie też udział w zgrupowanie Talent Pro w tureckim Belek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy