Pomocnik z wiadomością do Michała Probierza. „Mogę zawsze wrócić i zagrać”

Pomocnik z wiadomością do Michała Probierza. „Mogę zawsze wrócić i zagrać” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Jacek Góralski zszokował letnim transferem do trzecioligowej Wieczystej Kraków. 31-latek zgłosił w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” gotowość do zastąpienia w kadrze Grzegorza Krychowiaka.

Jacek Góralski miał swoje „pięć minut” w reprezentacji Polski. Za kadencji Adama Nawałki odgrywał w niej rolę zadaniowca, mającego zabezpieczyć środek boiska. Rzeczywiście, ówczesny selekcjoner miał na niego bardzo dobry plan.

Ostatecznie 31-latek zagrał w narodowym trykocie 21 razy. Pojechał nawet na Mistrzostwa Świata w Rosji, na których „Biało-Czerwoni” kompletnie zawiedli.

W karierze Góralskiego wydarzyło się ostatnio sporo. Minionego lata trafił do Bundesligi, zasilając szeregi VfL Bochum. Wydawało się, że to będzie przełom dla zawodnika z Bydgoszczy. Niestety, tak się nie stało.

Z powodu problemów zdrowotnych opuścił wiele spotkań, a później trudno mu było wywalczyć miejsce w składzie. Po roku obydwie strony rozwiązały umowę. Przygoda wychowanka w niemieckiej ekstraklasie zamknęła się na czterech spotkaniach.

Góralski pod koniec sierpnia zaskoczył i podpisał kontrakt z trzecioligową Wieczystą Kraków. W tej sytuacji raczej zamknął sobie drogę do reprezentacji Polski.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” przyznał, że mógłby wrócić i zastąpić Grzegorza Krychowiaka, który oficjalnie pożegnał się z kadrą.

- Ogromny szacunek dla Grzegorza Krychowiaka, bo zagrał 100 meczów. Pamiętajmy, że reprezentacji zawsze grał na wysokim poziomie. Według mnie to jest dobry zawodnik i jeżeli nie ma teraz defensywnego pomocnika, to ja mogę zawsze wrócić i zagrać - powiedział defensywny pomocnik.

Oczywiście, taką deklarację należy przyjąć z przymróżeniem oka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy