Ponad pół miliona euro odszkodowania dla Kasperczaka. Trener wygrał spór z Tunezją!

Ponad pół miliona euro odszkodowania dla Kasperczaka. Trener wygrał spór z Tunezją!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Henryk Kasperczak po dwóch latach od zakończenia współpracy z Tunezyjską Federacją Piłkarską wygrał z przedstawicielami tamtejszego futbolu walkę wypłatę odszkodowania za zerwanie przez nich obowiązującej ich umowy.

Doświadczony szkoleniowiec objął stery nad „Orłami Kartaginy” w lipcu 2015 roku i zdołał z nimi awansować do Pucharu Narodów Afryki w 2017 roku. Na tym turnieju prowadzona przez niego drużyna dotarła do ćwierćfinału, gdzie musiała jednak uznać wyższość Burkina Faso (0:2).

W międzyczasie rozpoczęły się także eliminacje Mistrzostw Świata w 2019 roku, w których reprezentacja Tunezji pod wodzą 72-latka wygrała pierwsze dwa spotkania z Gwineą (2:0) oraz Libią (1:0).

Wówczas wydawało się, że Kasperczak ma dość mocną pozycję na stanowisku selekcjonera tamtejszej drużyny narodowej, ale po mistrzostwach kontynentu i dwóch porażkach w meczach towarzyskich z Kamerunem (0:1) i Marokiem (0:1) spadła na niego olbrzymia fala krytyki, która doprowadziła do zwolnienia go z posady.

Obie strony miały rozwiązać obowiązującą umowę za porozumieniem stron, ale jak się okazało Polak nie był zadowolony ze sposobu zakończenia współpracy i postanowił dochodzić swoich sprawach w FIFA.

Nasz rodak jako członek UNECATEF (Związek Francuskich Trenerów) był reprezentowany przed adwokata tamtejszego związku, który przedstawił działowi prawnemu światowej centrali na tyle mocne argumentu, że ten postanowił przyznać mu aż 554 000 euro odszkodowania za zwolnienie z pracy. 

Tunezyjska Federacja Piłkarka może jeszcze odwołać się od tej decyzji, ale niewiele na to wskazuje, aby mogła ugrać coś więcej i ostatecznie będzie musiała wypłacić wspomnianą kwotę byłemu opiekunowi takich kadr jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Maroko, Mali czy Senegal.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy