Portugalczycy chcą przejąć klub z II ligi
2025-12-14 09:47:35; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Nie tak dawno pojawił się nowy podmiot zainteresowany przejęciem udziałów w Zagłębiu Sosnowiec. Jak informuje Mateusz Miga z TVP Sport, chodzi o konsorcjum pochodzące z Portugalii.
Proces sprzedaży większościowego pakietu akcji klubu ciągnie się już od kilku miesięcy. Przez długi czas faworytem do przejęcia Zagłębia z rąk miasta był Marek Koźmiński.
Były reprezentant Polski zapowiadał ambitny projekt, którego głównym celem był awans do Ekstraklasy. Niemniej na początku grudnia potencjalny kontrahent postanowił definitywnie wycofać się z przetargu, co położyło kres wszelkim nadziejom kibiców.
„[...] Jeżeli Prezydent uważa, że w jego rękach klub będzie lepiej zaopiekowany, a sukcesy bez rewolucji w Klubie, o której mówiłem, są na wyciągnięcie ręki – proszę dalej zarządzać. Piłka jest uzależniająca i to dotykające również mnie uzależnienie, w zaawansowanym stadium obserwuję u Pana Prezydenta. Powodzenia. Proszę jednak przy podejmowaniu decyzji nie zapominać o kibicach, którym należy się Zagłębie w Ekstraklasie, a nie eksperymenty na Zagłębiu” - napisał wówczas w mediach społecznościowych. Popularne
W połowie października wartość klubu wyceniono na nieco ponad 200 tysięcy złotych. Niewykluczone, że ofertę w takiej wysokości złoży niebawem zagraniczny inwestor.
Jak informuje Mateusz Miga z TVP Sport, chęć zakupu udziałów w drugoligowym Zagłębiu wyraża portugalskie konsorcjum, w którego skład mają wchodzić grupa menedżerska oraz spółka deweloperska.
Podmioty te mają już doświadczenie w zarządzaniu na rynku piłkarskim, bowiem prowadzą trzecioligowca z Hiszpanii, a także posiadają akcje w jednym z rodzimych klubów.
Na razie między stronami nie doszło jednak do rozmów.
Zagłębie Sosnowiec zimuje na 13. pozycji w tabeli II ligi.









![Fenerbahçe bije rekord transferowy [OFICJALNIE]](img/photos/114323/170x113/matteo-guendouzi.jpg)




![Real Madryt lepszy od Atlético Madryt. El Clásico w finale Superpucharu Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/104309/170x113/real-madryt.jpg)




![Widzew Łódź pracuje nad tym transferem [POTIWERDZONE]](img/photos/110807/90x60/piotr-burlikowski.jpg)
![Zagłębie Lubin pożegnało pomocnika [OFICJALNIE]](img/photos/95894/90x60/zaglebie-lubin.jpg)
![Spięcie Diego Simeone z Viníciusem Júniorem. Uderzył w czuły punkt [WIDEO]](img/photos/114324/90x60/xyz.jpg)


![Fenerbahçe bije rekord transferowy [OFICJALNIE]](img/photos/114323/90x60/matteo-guendouzi.jpg)
![Widzew Łódź pracuje nad tym transferem [POTIWERDZONE]](img/photos/110807/170x113/piotr-burlikowski.jpg)
![Zagłębie Lubin pożegnało pomocnika [OFICJALNIE]](img/photos/95894/170x113/zaglebie-lubin.jpg)



