Potencjalny przeciwnik Legii Warszawa rozbił rywala

2024-07-25 21:31:13; Aktualizacja: 2 godziny temu
Potencjalny przeciwnik Legii Warszawa rozbił rywala Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Brøndby jest potencjalnym rywalem Legii Warszawa, z którą może zmierzyć się w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Drużyna z Danii wykonała już pierwszy krok do dalszego etapu, demolując kosowskie KF Llapi 6-0 w pierwszym meczu II rundy.

Legia Warszawa jest jednym z przedstawicieli naszego kraju w tegorocznych eliminacjach do europejskich rozgrywek. Stołeczna drużyna walczy tym razem o awans do fazy ligowej Ligi Konferencji, a swoje zmagania rozpoczęła od II rundy, w której by przejść dalej, musi wyeliminować walijski Caernarfon.

Jeśli podopieczni trenera Gonçalo Feio zdołają tego dokonać to w następnym etapie podejmą zwycięzcę dwumeczu pomiędzy duńskim Brøndby oraz kosowskim KF Llapi, które niedawno zostało wyeliminowane z kwalifikacyjnej ścieżki do Ligi Europy przez pierwszoligową Wisłę Kraków.

Kiedy aktualnie w Warszawie rozgrywa się mecz Legii z walijską ekipą, wspomniane wyżej zespoły mają już za sobą pierwszą bezpośrednią potyczkę. Brøndby nie dało w niej swoim rywalom praktycznie żadnych szans, pokonując ich przed własną publicznością aż 6-0.

Podopieczni trenera Jespera Sørensena weszli w ten pojedynek w wymarzony dla siebie sposób, ponieważ już po pierwszej połowie na ich koncie widniały cztery bramki. Kolejne dwie dołożyli po przerwie, dzięki czemu przed rewanżem w Kosowie mają oni niezwykle pokaźną zaliczkę, której z pewnością nie roztrwonią.

Taki wynik oznacza, że Legia w przypadku zwycięstwa w dwumeczu z Caernarfonem w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji zmierzy się z duńskim Brøndby. Na tę chwilę podopieczni trenera Feio prowadzą do przerwy 2-0, a więc wygląda na to, że wiemy już jaką parę zobaczymy w następnym etapie. Pamiętajmy jednak, że są jeszcze rewanże.