POTWIERDZONE: Abdallah Sima o krok od transferu ze Slavii Praga do Premier League

POTWIERDZONE: Abdallah Sima o krok od transferu ze Slavii Praga do Premier League fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: isport.blesk.cz | Slavia Praga

Abdallah Sima prawdopodobnie zasili Brighton Hove & Albion - twierdzi isport.blesk.cz. Te infomacje potwierdził trener Slavii Praga Jindrich Trpisovsky.

Brak awansu do Ligi Mistrzów powoduje, że ze Slavią Praga mogą pożegnać się niektórzy zawodnicy. Do tej grupy zalicza się między innymi Abdallah Sima.

Senegalczyk, który był jednym z objawień poprzedniego sezonu europejskich pucharów, nie znalazł się w kadrze meczowej na ligowe starcie przeciwko MFK Karvinie (3-3).

Jeszcze przed meczem pojawiły się informacje sugerujące, że trafi do Brightonu. Jak się później okazało, były one prawdziwe, o czym na pomeczowej konferencji poinformował trener mistrzów Czech, a więc Jindrich Trpisovsky.

- Miał rozpocząć mecz w pierwszym składzie, ale wola jego potencjalnego pracodawcy była taka, żeby nie grał. Nie chcieli po prostu ryzykować żadnej kontuzji. Umowa była dla nas jasna - stwierdził.

Wydaje się zatem, że 20-latek wkrótce zasili zespół, w którym występuje reprezentant Polski Jakub Moder. Jeśli chodzi o kwotę transakcji, to ta wyniesie między osiem a dziesięć milionów euro.

Urodzony w Dakarze zawodnik jest związany ze Slavią Praga od sierpnia 2020 roku. Łącznie rozegrał dla tej ekipy 39 meczów, w których strzelił 16 goli i zanotował sześć asyst.

20-latek, który może grać tak na obu skrzydłach, jak i na środku ataku, ma na swoim koncie dwa występy w dorosłej kadrze Senegalu.

Okno transferowe w Anglii zamyka się o północy z wtorku na środę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy