POTWIERDZONE: Arsenal „tak”, Manchester United „nie”. Obrońca wybrał Londyn

POTWIERDZONE: Arsenal „tak”, Manchester United „nie”. Obrońca wybrał Londyn fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Independent

Charalambos Papastathopoulos, ojciec Sokratisa, potwierdził, że jego syn przenosi się do Arsenalu, dodając jednocześnie, że odrzucił on możliwość przenosin do innego giganta Premier League.

O transferze obrońcy Borussii Dortmund do Londynu spekuluje się od dawna. Jego potwierdzenia ze strony działaczy możemy spodziewać się w zasadzie w każdej chwili. Według „Kickera” „Kanonierzy” przeleją na konto BVB 17 milionów euro.

- Było zainteresowanie ze strony Manchesteru United, ale on musiałby czekać na niego do lipca. Działacze zespołu z Old Trafford mają dobre relacje z Borussią i kluby rozmawiały, ale Sokratis zdecydował się na przenosiny do Arsenalu. On wskakuje tym samym na wyższy poziom. Będzie grał w najmocniejszej europejskiej lidze i mam nadzieję, że mu się powiedzie.

- Umowa Sokratisa z Borussią wygasa 30 czerwca 2019 roku i był to główny powód dążenia do transferu. On jest szczęśliwy. Przebywa już w Anglii. Wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedział Charalambos Papastathopoulos.

Sokratis występował w BVB od 2013 roku, kiedy to trafił do Dortmundu z Werderu. Stoper rozegrał w sumie w koszulce Borussii 198 spotkań, notując w nich 10 trafień. W międzyczasie sięgnął po Puchar i dwa Superpuchary Niemiec.

Przypomnijmy, że we wtorek Arsenal potwierdził pozyskanie innego zawodnika - Stephana Lichtsteinera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy