POTWIERDZONE: Christian Eriksen zagra o punkty po raz pierwszy od meczu Dania - Finlandia

POTWIERDZONE: Christian Eriksen zagra o punkty po raz pierwszy od meczu Dania - Finlandia fot. Maffia / UK Sports Pics / SIPA / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Reuters

Christian Eriksen doczeka się debiutu w barwach Brentford, gdy jego zespół w sobotę zmierzy się z Newcastle United. Takie informacje przekazał Thomas Frank, menedżer klubu.

Duńczyk ubiegłego lata przeżywał bardzo traumatyczne wydarzenia, po których trudno było się mu pozbierać. W trakcie pierwszego spotkania jego reprezentacji na EURO 2020 z Finlandią niespodziewanie upadł on na murawę. Jak się okazało, na kilka minut stracił on przytomność. Szybka reakcja służb medycznych uratowała mu życie.

Niedługo potem lekarze doradzili 30-latkowi wszczepienie sztucznego rozrusznika serca. Problem w tym, że branie udziału w jakikolwiek zawodach we Włoszech z tego typu urządzeniami jest niemożliwe.

Zważywszy na ten fakt, piłkarz rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Interem Mediolan i zaczął szukać klubu w takim kraju, który umożliwi mu kontynuowanie kariery.

Wśród opcji wymieniano Holandię czy Danię, ale finalnie ofensywny pomocnik wylądował w Anglii.

Po serii kompleksowych testów medycznych udało się sfinalizować wolny transfer, w ramach którego Christian Eriksen dołączył do Brentford.

Klub podjął decyzję o stopniowym zwiększaniu obciążenia dla zawodnika. Gdy udało mu się ukończyć cały trening bez problemu, przeprowadzono próbę generalną. Odpowiedź na to, czy jest on już gotowy do gry w oficjalnych meczach, miały dać sparingi.

Ponad stukrotny reprezentant Danii w jednym z nich zanotował asystę, a w drugim posłał dwa ostatnie podania. Zdał zatem test na ocenę celującą.

Idąc tym tropem, nie stoi już nic na przeszkodzie do tego, aby Eriksen pojawił się na murawie po raz pierwszy od starcia z Finlandią. Dostanie swoje minuty przeciwko Newcastle United, o czym zapewnił Thomas Frank.

– Christian będzie z drużyną i jutro wybiegnie na boisko, aby zadebiutować. To będzie niesamowite. To wielki dzień dla wszystkich, a zwłaszcza dla Christiana i jego bliskich – wyznał menedżer Brentford.

– Najważniejsze jest to, że wszystko zostało sprawdzone, jest w porządku i nie ma żadnych szans, aby coś się stało. On i jego rodzina są zgodni co do tego, że powinien grać w piłkę – zaznaczył.

Następnie opiekun zespołu opowiedział o obecnej dyspozycji gracza.

– Nie ma żadnych wątpliwości, że jest on zawodnikiem z największym CV, który kiedykolwiek grał dla Brentford – zauważył.

– Christian jest we właściwym miejscu. Teraz chodzi jedynie o rytm gry, do którego musi przyzwyczaić swój organizm i uzyskać konsekwencję w każdym aspekcie. Będziemy potrzebowali kilku meczów, aby mógł zgrać się z resztą, ale nie wystawiałbym go, gdybym nie sądził, że już teraz może nam coś zaoferować – oznajmił.

„Pszczoły” ze „Srokami” zmierzą się w sobotę o godzinie 16:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy